ABD kimin safında yer alıyor
Reklam
Dr. Ahmet H. Kepekçi

Dr. Ahmet H. Kepekçi

ABD kimin safında yer alıyor

01 Mart 2018 - 09:25

Suriye’de Zeytin dalı operasyonu devam ediyor. Allah askerimizin yardımcısı olsun. Bölgemizdeki paylaşım kavgası bitmedi. Günümüzde de devam ediyor. ABD, Ortadoğu'nun altını üstüne getiriyor. Batılılar Şark projesinin peşinde. İsrail, Büyük İsrail projesi için adım üstüne adım atıyor. ABD Başkanı Trump, işgal altında tutulan Kudüs'ü, İsrail'in başkenti olarak kabul etti. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda yapılan oylamada, Trump'ın Kudüs'ü 'İsrail'in başkenti' olarak tanımasına 'hükümsüz' diyen karar, ezici çoğunlukla kabul edilmişti. Buna rağmen ABD, Tel Aviv'deki Büyükelçiliğini Mayıs ayında Kudüs'e taşıyacağını açıkladı. ABD, uluslararası hukuku takmıyor, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin Kudüs’le ilgili kararlarını hiçe sayıyor, barış ve hakkaniyet değil, işgal ve sömürünün safında yer alıyor.

Emperyalist güçler mezhep savaşı ile Müslümanları birbirine kırdırarak hedeflerine yürüyorlar.

Bu tezgâha gelinmemelidir.Suriye’den örnek vermek istiyorum.

Baba Esad, Nusayri'dir. Ben Kilisliyim. Çocukluk yıllarımda henüz TRT'nin yayını şehrimizde yokken Suriye Tv. sini izlerdik. Hafız Esad, her Cuma namaza gelir; camiden canlı Kur'an tilaveti, hutbe ve namaz canlı olarak yayınlanırdı. 

Kurtuluş Savaşı yıllarında “Suriye-Filistin MüdafaiKuva-yı Osmaniye Heyeti” Ankara hükümeti ile dayanışma halinde idi. Bu teşkilatta bakın kimler vardı.

• Şam'daki Kürt mahallesini temsilen Binbaşı kazmanizade Ahmet Bey.

• Şamlı Türklerin reisi İmam Hacı Vakkas Efendi.

• Lübnan'ın Sur şehrinden Şii önderlerden Kamil el-Esad.

• Lazkiye civarındaki Alevilerin liderlerinden Şeyh Salih el-Ali.

Mezhep savaşlarıyla insanımız katlediliyor, toplu göçlerle coğrafyamız işgal ediliyor. Mezhep savaşlarını önlemek adına tek çözümü ortaya koyan Prof. Dr. Haydar Baş hocamız olmuştur. Suriye’deki iç karışıklık bir mezhep çatışmasına dönüştürülmek istenirken, ULUSLARARASI EHL-i BEYT SEMPOZYUMU (BURSA / 2011) düzenleyerek  “Ortak payda, Kur’an ve hadislerin beyan ettiği Ehl–i Beyt görüşünde ve yaşantısında bir ve beraber olmaktır” tarihi çıkışını yapmıştır.

Haklı olmak yetmez, güçlü olmak da gerekir. Kapitalist ekonomi sistemleri kaynaklar sınırlı, ihtiyaçlar sınırsız diye yola çıktılar, dünyayı ateşe kaydılar. Prof. Dr. Haydar Baş hocamız ise “ihtiyaçlar sınırlı, kaynaklar sınırsızdır” teziyle kaynak paylaşımı savaşlarına dur diyor. Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet Milli Devlet ile kapitalizmi tarihe gömüyor; milli olmanın güçlü olmanın kapısını açıyor. 

Bu yazı 2060 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar