ABD ve Atatürk bahsi
Dr. Ahmet H. Kepekçi

Dr. Ahmet H. Kepekçi

ABD ve Atatürk bahsi

20 Mayıs 2017 - 09:56

Türkiye içerde ve dışarda kıskaca alınmış durumda. Ülkemizin sıcak gündemi Türkiye’nin ABD kıskacında olduğu gerçeğidir. Etrafımızdaki çember olabildiğinde daralmış durumda. Bunu Suriye’de çok net olarak görebiliyoruz. Siyaset kurumu başını kuma gömmeden yaşananları görmelidir. Uzun zamandan beri Büyük Ortadoğu Projesini tatbik eden ABD’nin projesinden vazgeçmesini beklemek safdillik olur. Hele hele kuyruk siyaseti izlemeye devam edildiği müddetçe bu ham bir hayal olur. Ankara hükümeti mavi boncuk vererek siyaset uygulama derdinde. Oysa işin hakikati ülkemizin vagon olduğu olduğudur. Vagonun değişmeyen bir kaderi vardır. Lokomotifin ardından gitmeye mahkûmdur. Böyle devam ettiği müddetçe lokomotifin istikametini hazmetmek ve hazmettirmekten başka yol yoktur.Madem gidişattan memnun değiliz, verilmesi gereken karar vagon mu olunacak yoksa lider bir ülke mi olunacaktır.

Bütün bu yaşananlar sayın Prof. Dr. Haydar Baş yıllardan beri söylediklerinin doğru olduğunu göstermektedir. Tez sahibi, proje sahibi Haydar hocanın yegâne çözüm adresi olduğunu göstermektedir. 

...

Gelelim iç siyasete.

Yurt içinde de durum iç açıcı değil; sosyal dokumuz sürekli tahrip ediliyor. Son dönemde gündem ayrılıklar üzerine kurulu. Etnik ve mezhepseltemelde, bölücü yaklaşımlar gırla gidiyor. Değer verilen şahsiyetler yıpratılmaya çalışılıyor. Osmanlının inkırazı ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk o gün bu gün tartışma konusu edilmiştir. Atatürk bahsi önemlidir. Bugüne kadar ortak paydamız olması gereken Mustafa Kemal Atatürk bir ayrılık konusu olarak gündeme getirilmiştir, dinsiz olarak tanıtılmıştır. Mübarek annesine dile alınamayacak hakaretlerde bulunulmuştur.

İstismar edilen bu konuya neşter vuran yine Prof. Dr. Haydar Baş olmuştur. Atatürk’ün millet olduğunu, annesinin milletin annesi olduğunu ortaya koymuştur. Dün Haydar hoca Atatürk’e sahip çıktığı için ona saldıranlar, bugün Atatürk’ün dini kimliği ortaya çıkınca Haydar hocayı görmezden gelmeye, onu gizlemeye, zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışmaktadır.

ABD ile sorunlarımızın çözümü için bağımsız bir duruş ortaya konmalıdır. Bunun yolu 19 Mayıs ruhunu kuşanmaktan geçer. Günümüzde bu ruha sahip olan lider Haydar Baş beydir. Bu kadar yaşanan olumsuzluklara rağmen, teselli noktamız Haydar hoca hakkında kamuoyunda bir farkındalık olmasıdır. Sayın Prof. Dr. Haydar Baş hocanın yıllardan beri yaptığı konuşmalar ve çalışmalar toplum tarafından keşfedilmeye başlanmıştır. Sosyal medyada milyonları bulan izleme sayıları gelecek adına bir ümit ışığı olmaktadır.

Bu yazı 1954 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar