BU NASIL ORTAKLIK!
Reklam
Dr. Ahmet H. Kepekçi

Dr. Ahmet H. Kepekçi

BU NASIL ORTAKLIK!

13 Şubat 2016 - 11:19

Cumhurbaşkanı olsun, başbakan olsun on yılı aşkın hükümetleri döneminde aynı paralelde siyaset izlediler. Stratejilerinin merkezinde ABD ile ortaklık, Avrupa ile kader birliği vardı. İktidarının ilk yıllarında Roma'da AB ile ortodoks nikahı kıymak istediklerini söyleyen, bizzat Tayyip Erdoğan'dır. Bu nikahın anlamı ölmek var dönmek yok demektir.

Bu zaman zarfında köprülerin altından çok sular aktı.

Sadece ülkemizin içi karışmadı, aynı zamanda bölgemiz siyaseti ve dünya ile diplomatik ilişkilerimiz de bozuldu. Sıfır sorun iddiası ile başa gelenler, bütün dünya ile bağlarımızı kopardılar. Bakar mısınız kala kala dostluk mesajları verdikleri bir İsrail kaldı.

Resmin büyük karesine baktığımızda yıllar içerisinde devlete ait olan kırmızı çizgilerin bu kadar değişmesinin mümkün olmadığı görülecektir. Değiştiğine göre, burada devlete ve millete karşı yapılan bir operasyon demektir.

Devlet ve millet o kadar yalnız kalmıştır ki, baştakiler stratejik ortaklarına; bizi yani devletimi tercih ediyorsunuz, yoksa terör örgütünü mü demek durumunda kalmıştır. Platonik aşk seviyesinde bağlandıkları Amerika ise çok rahat, terör örgütünü tercih ediyoruz diyebilmektedir.

Bütün bu gelişmeler karşısında sayın cumhurbaşkanı Erdoğan kalkıyor Amerika'ya hitaben muhtarlarla yaptığı toplantıda "bu nasıl ortaklık" diye soruyor.

Aslında bu özrün kabahatinden daha büyük olması değil mi?

Bir kere bu soruyu milletin sayın Erdoğan'a sorması gerekmez mi. Bunca yıldan beri birlikte hareket ettiğiniz ortağınızı neden tanıyamadınız!

Ayrıca, ne zamandan beri diplomatik mesajlar mahalli yönetimde görevli muhtarlar toplantısında veriliyor.

Buradan çıkan anlam şudur, sayın Erdoğan karakolda doğru söyler mahkemede şaşar kabilinden halkın gazını almaya çalışıyor, ama gittiği yolda aynen devam ediyor.

Neden mi, İsrail'le olan dostluk tablolarına bakar mısınız; tam da Amerika'nın istediği şekilde.

Bütün bu gelişmeler milletimiz ve devletimiz adına can sıkıcıdır.

Bütün bu gelişmelerden, Prof. Dr. Haydar Baş beyin ne kadar da haklı olduğunu gösteriyor.

Bu yazı 462 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar