Dün askeri, bugün ise ekonomik işgal
Reklam
Dr. Ahmet H. Kepekçi

Dr. Ahmet H. Kepekçi

Dün askeri, bugün ise ekonomik işgal

17 Kasım 2016 - 09:58

10 Kasım Atatürk'ü anma günü ve haftasında bir muhasebe yapmamız gerekiyor. Osmanlı birçok devlet tarafından işgal altındaydı. Sömürü ve işgale karşı milli mücadele meşalesini yakan Atatürk olmuştur. Milli mücadele yıllarında Atatürk liderliğinde verilmiş olan bu mücadele, sadece Türk milleti için kurtuluş mücadelesi olmayıp bütün ezilen halklar için bir ümit olmuş, yol gösterici olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti devletinin banisi olan Atatürk, dost - düşman bütün milletlerin saygı duyduğu bir lider şahsiyettir. Atatürk'ü anma haftasında yapılması gereken, Atatürk'ün özlem ve ideallerini gerçekleştirmek için duruş ve gayret ortaya koymaktır. Maalesef bugüne kadar Atatürk, hep farklı tanıtıldı. Atatürk bu milletin ortak değeri olmasına rağmen, Atatürk üzerinden bölücülük yapılmaya çalışıldı. Bu yanlış anlaşılmayı düzeltmek için Prof. Dr. Haydar Baş gayret etmektedir; gerçek Atatürk kimliğini ortaya koymaktadır. Haydar hoca, "Atatürk vatandır, Atatürk devlettir, Atatürk millettir, Atatürk bu milletin inancıdır, inancının ta kendisidir" diyerek tarihi bir tespit yapmıştır.

Günümüzde ekonomi üzerinden bir esaret söz konusudur. Kaynakları ele geçirmek için vekâlet savaşları yapılmaktadır. Para üzerinden sömürü söz konusudur. Bayrak bağımsızlığın timsali olduğu gibi, para da o milletin bağımsızlığını temsil etmektedir. Haydar Baş hoca Milli Ekonomi Modeli ile milletlerin ve halkların bağımsızlığı için günümüzde yeniden bağımsızlık meşalesi yakmıştır. Başta Rusya olmak 4 milyarlık BRICS devletleri (Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin, Güney Afrika) Haydar hocanın modelini kısım kısım uygulamaktadır.

Dün Atatürk’ün askeri mücadelesi gibi,bugün de hoca Atatürk olan Haydarhocanın Milli Ekonomi Modeli insanlık için ümit ve yol gösterici olmuştur. Dileriz ki, milletimiz de bu yolun kıymetini bilir. İşte o zaman “dini ve milli bütünlüğümüze yönelik tehditler” bertaraf edilmiş olacaktır.

Bu yazı 1266 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar