HANİ LOZAN ANLAŞMASINDA GİZLİ BİR MADDE VARDI?
Reklam
Dr. Ahmet H. Kepekçi

Dr. Ahmet H. Kepekçi

HANİ LOZAN ANLAŞMASINDA GİZLİ BİR MADDE VARDI?

30 Mart 2016 - 15:56

Ülkemizdeki maden kaynaklarına ilk dikkat çeken lider BTP genel başkanı Prof. Dr. Haydar Baş olmuştur. Sayın Baş, maden kaynaklarının devlet millet ortaklığı ile işletileceğini deklare etti. Böylece hem millet iş sahibi olacak,  para sahibi olacak, madenine, toprağına sahip çıkacak. Diğer ortak olan devlet ise güçlü olacak; madeni, toprağı elinde kalacak. Bu proje sayın Baş’a ait olan Milli Ekonomi Modeli esasına göre hayat bulacaktı. Yetmedi güçlü devlet yine sayın Baş’a ait olan Sosyal Devlet Milli Devlet kapsamında, vatandaşa cennet hayatı yaşatacaktı.

Özellikle son genel seçim süreçlerinde bu konulara başta Haydar Baş hoca olmak üzere BTP kadroları sürekli vurgu yaptılar. “Asgari ücret 5 bin lira olacak, ev hanımları bin 500 lira maaş alacak, çocuk maaşı 250 TL, vatandaşlık maaşı bin TL olacak” dediler.

Bu arada şer odakları boş durmadı. Sürekli milletin kafasını bulandırmaya çalıştı. Kaynağını nereden bulacaksınız dedi durdular.

Haydar Baş hoca 3 katrilyon dolarlık yer altı kaynaklarımızın olduğunu sürekli olarak vurguladı.  Kaynaklarımızın yabancılara ve yandaşlara peşkeş çekildiğini ifade etti. Verdiği örneklerden birisi var ki, işte şu an tam da milletin gündeminde.

Artvin’den Gümüşhane’ye uzanan bir altın damarı olduğunu söyledi. Türkiye’nin mali ihtiyaçlarını 200 sene sadece Gümüşhane’deki altın yatakları ile karşılanacağını deklare etti.

Bunu duyan halk kulak kabartmaya başladı. Millet kendi arasında yoğun olarak asgari ücretin 5 bin TL olacağını ve kaynak olarak maden varlıklarımızı konuşmaya başladı.

İşte olan bundan sonra oldu.

Başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere, bakanlar, siyasiler 5 bin TL asgari ücreti dillerine doladılar. Vatandaşın bu kadar yoğun gündemine duyarsız kalamadılar.

Ardından vatandaşın Haydar hocaya olan eğilimini engellemek için yüzyılın yalanını uydurdular.  Bu yalan bir anda ülkenin en ücra köşesine kadar yayıldı.

Neymiş, Lozan Antlaşmasında gizli bir madde varmış; buna göre madenlerin çıkarılması 2023 yılına kadar yasakmış. Haydar hoca, bu yalanları tek tek ortaya koymasına rağmen, millet yalana prim verdi.

Milleti susturmak içinde asgari ücret bin liradan bin üçyüz TL. ye çıkartıldı.

Gelelim günümüze! Cerattepe ismini hepimiz ezberledik. Artvinliler ayaktalar, bir kaos aldı başını gidiyor.

Ne oluyor burada?

Cerattepe'de Cengiz holding altın madeni çıkarmaya başlıyor. Cengiz holdingin iktidara ne kadar yakın olduğunu cümle alem bilir.

Vatandaş da çevre zarar görmesin diye engel olmaya çalışıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan hemen devre yapıyor; eylemcilere, “yavru geziciler” diyor,

Başbakan Davutoğlu ise, ne yani yeraltı zenginliğini çıkartmayalım mı, yerin altında mı kalsın, diyor.

Bütün bunlar ne anlama geliyor! hani ülkemizde maden yoktu, hani Lozan anlaşmasında gizli bir madde vardı da 2023’e kadar maden çıkartılamayacaktı.

Yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış, umarız millet ne büyük yanlış yaptığının farkına varır da doğrunun haklının yanında yer alır.

Bu yazı 572 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar