Madem biliyordun, bu kadar yıldan beri niçin yapmadın!
Reklam
Dr. Ahmet H. Kepekçi

Dr. Ahmet H. Kepekçi

Madem biliyordun, bu kadar yıldan beri niçin yapmadın!

07 Mart 2019 - 09:43

Siyasilerin elinde algı sopası, sürekli halkı korkutmakla meşguller. Zaten projeleri olsa idi, bu kadar zaman içinde bunları yaparlardı. İktidar olsun ana muhalefet partisi olsun, bugün kalkıp da biz yapacağız demeleri sadece aldatmadan ibarettir. İstanbul özelinden bilgi vereyim. Haydar Baş hocamıza ait olan Milli Ekonomi Modelinden (MEM) hareket eden Selim Kotil'in özgün projeleri kapış kapış. Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu aşırıp sanki kendilerine aitmiş gibi anlatıyorlar. Fakat Selim Kotil'i dinleyenler kim sahte, kim gerçek hemen anlıyorlar. İnsana sormazlar mı madem biliyordun bu güne kadar niçin yapmadın! Hangi açıdan bakılırsa bakılsın, bunun kabul edilecek bir tarafı yoktur.

Bugüne kadar siyaset ötekileştirme üzerine bina edildi. Sağ-sol dediler; yetmedi Alevi-Sünni-Şii'ler arasında ayrılık ve çatışma oluşturdular. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ü dinsiz olarak propaganda ederek halkı kamplara böldüler. Etnik zenginliğimiz bir ayrılık sebebi haline getirildi. Ayrılıkçı politikalar ile millet kendi içinde bölündü yetmedi, devleti ile çatışma noktasına getirildi. Az canımız yanmadı, az fidanlar devrilmedi. Ferdi ve toplumsal planda çatışmalar yaşandı ülkemizde.

Siyaset denince rant hatıra gelir oldu. Seçim bir bakıma, vatandaşa haraç verilen bir geçim olarak lanse edildi. Vatandaş değil, yandaş kollandı.  Popülist politikalar ile vatandaş oyalandı.

Liyakat değil ahbap-çavuş ilişkileri esas alındı. Yandaş olmayanlara neredeyse, hayat hakkı tanınmadı. İnsanlar taraf olmaya zorlandı, aksi halde bertaraf edileceği açıktan ifade edildi. Bunun için ne gerekiyorsa da yapıldı.

Devletin ve milletin ali menfaatleri yerine, Avrupa Birliğinin talimatları esas alındı. Ev ödevleri tavizleri; tavizler, yeni tavizleri getirdi.

Artık insanlar bugüne kadar görmezden geldikleri sorunları görmeye başladılar. Hükümet ve ortağı olan muhalefet ne kadar çırpınsa da artık iş işten geçti. Tespih taneleri gibi dağılmış olan sistemin yeniden düzelebilmesi için bir imame etrafında dizilmesi gerekir. Prof. Dr. Haydar Baş hocamız siyasetin bütün çıkmazlarını çözebilecek tek liderdir. Ötekileştiren değil, halkı bütünleştiren projelere sahiptir. Sağ sol yerine, milli ve bağımsızlığın savunucusu olmuştur. Ehl-i Beyt paydasında Alevi-Sünni-Şii vatandaşları birleştirmiştir. Bugüne kadar asıl kimliği saklanan Atatürk'ün gerçek kimliğini “Hoş geldin Atatürk” kitabı ile gün yüzüne çıkarmıştır. Milletimiz Ata’sıyla buluşmanın heyecanını yaşamaktadır.

Bugün iktidar ve ana muhalefetin hiç birisi ümit vermiyor. BTP pazar günü Ankara’da belediye başkan adaylarını tanıttı. Bilindiği üzere 31 Mart yerel seçimlerinde il ve ilçelerde aday gösteren tek bir parti var o da BTP. Diğer partilerde görülmeyen coşkuyu ve seçim heyecanını bu programda yoğun olarak gördük.BTP'li adaylar iki parti arasında pinpon topu gibi sıkıştırılan seçmen için ümit kaynağı olmuştur.

Bu yazı 970 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar