Mezhepleri çatıştırmak istiyorlar
Reklam
Dr. Ahmet H. Kepekçi

Dr. Ahmet H. Kepekçi

Mezhepleri çatıştırmak istiyorlar

05 Ekim 2016 - 09:45

Ramazan ve Kurbandan sonra müslümanların üçüncü bayramı olan Gadîr-i Hum Bayramınız kutlu olsun. İlahi emir gereği, Peygamber Efendimiz tarafındanHz. Ali’nin hilafet ve imamet makamına getirildiği gündür, bugün. Heyhat ki, biz bu kutsal günü Haydar hocadan öğreninceye kadar duymamıştık. Oysa bu bayram bütün müslümanların bayramıdır. Gadir bayramının verdiği mesaj,özlenen birliğin adresidir. Maalesef, toplumsal barışı temin edecek bu günlerden mahrum kalmıştık.

Bu kutlu güne, iki türlü algı operasyonunu uygulandı. Birincisi, bu bayram sadece şialara ait gibi takdim edildi. İkinci olarak Gadir gününün sünnilerle hiçbir ilgisi yokmuş gibi davranıldı.

Yıllardan beri hocamızın altını çizdiği bir gerçek var. O da ABD’nin ve İngiltere’nin kendine yeni bir vatan arayışında olduğu. Küresel ısınmadan dolayı belli bir zaman sonra batı yaşanmaz hale gelecek. Ortadoğu coğrafyası Anadolu topraklarını gözlerine kestirdiler. Burayı kendilerine vatan olarak seçtiler. Bölgemizde yaşanan savaşların ana sebeplerinden bir tanesi de işte budur. Bir başka sebep de Yahudilerin,Arzu Mev’ud kabul ettikleri coğrafyamızı işgal faaliyetleridir.

Neticede her fırsatta İslam ile Müslümanların arasını açtılar. Müslüman ile İslam arasına sureti haktan görünen perdeler çektiler.İslam coğrafyasında yönetime, akademiye, siyasete, iş dünyasına adamlarını yerleştirdiler.

İslam dünyasında Müslümanların arasını açmak için, tevhidini bozmak için öyle bir oyun oynadılar ki, bu güneşi inkâr etmek gibi bir şey.

Birliğimizin teminatı olan Ehl-i Beyti yok saydılar. Akıllarını vahyin önüne geçirdiler.Asırlar boyuncaİslam dünyasını çatıştırdılar, akıl oyunları ile dini devre dışı bırakmaya çalıştılar.

Haydar Baş Bey illetin sebebini tespit etmiştir. Ehl-i Beyt’in ne olduğunu başta Sünni dünya olmak üzere İslam dünyasına o anlatmıştır.İki örnek vermek istiyorum. Prof. Dr. Ali Viktor Minin ilk defa Haydar hocanın kaleme aldığı ‘İmam Ali’ kitabını gördüğünde işte bu eser, İslam dünyasına barış getirecek olan eser demiştir.Geçtiğimiz gün konuştuğum Prof. olan sosyal bilimci bir ilim insanı bakın ne diyor, Haydar hoca Ehl-i Beyt açılımı ile özlediğimiz toplumsal barışın yolunu açtı diyor.Türk insanının tutucu olduğunu, kolay kolay düşüncesini değiştirmediğini ifade ediyor. Diyor ki;‘normalde düşüncenin değişmesi için 2 - 3 nesil geçmesi gerekir. Ancak Haydar hoca bunu kısa süre içerisinde başardı’ diyor. Kendi hayatından örnekler veriyor diyor ki; ‘önce alevisine, bektaşisine yabancı gözlerle bakardım. Ama artık onlarla birlikte yaşanabileceğini öğrendim’ diyor. Hatta yakın dostluklar kurduğunu ifade ediyor. ‘Sakın bunları size hoş görünmek için söylediğimi zannetmeyin, bunu ben de hayatımda yaşıyorum toplum da hayatında yaşıyor’ dedi.

Haydar hocanın Ehl-i Beyt paydasında sünni, alevi veşiileri birleştirme çabası birilerini rahatsız etti. Başladılar Haydar hoca hakkında iftira dolu haberler kaleme almaya. Birlikten kim rahatsız olur; elbette ki coğrafyamızda gözü olanlar ve onların taşeronları. Bakın ne diyorlar; Bağımsız Türkiye Partisi Genel başkanı Haydar Baş’ın kanalı Meltem tv.yi ziyaret etmişler. Kimmiş bu insanlar, ehli sünnetindeğerlerlerine yaptığı çirkin hakaretlerle bilinen ve İngiltere’deki kanalları üzerinden propaganda yaptıkları için İngiliz Şiiliği olarak adlandırılan ekolun temsilcileri imiş bunlar. Pes doğrusu!Birlik ve beraberliğe şiddetle ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde şu yazılanlara bakar mısınız. Birlik beraberlik dendiğinde, millet devlet dendiğinde, Ehl-i Beyt ve İslam dendiğinde akla ilk gelen Haydar Baş hocayı bir İngiliz ajanının ziyaret edebilmesi mümkün müdür! Bırakın ziyareti bir İngiliz ajanının Haydar hocayı rüyasında gördüğünde kaçacak yer arayacağını söylemeye bilmemgerek var mıdır. Bu misal ülkemiz ve milletimiz üzerinde oynanan oyunun çapını göstermektedir. Buradan sayın cumhurbaşkanımıza seslenmek isterim. Yeni bir darbenin yüksek sesle konuşulduğu günümüzde tek çözümün milli birlik olduğu şüphe götürmez bir gerçektir. O halde bu ayrılıkçıların inine girilmesi gerekmektedir.

Bu yazı 1361 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar