Müslümanların Yahudilerle Harbi
Reklam
Dr. Ahmet H. Kepekçi

Dr. Ahmet H. Kepekçi

Müslümanların Yahudilerle Harbi

07 Şubat 2018 - 10:38

Öncelikle kahraman askerlerimizi Allah muvaffak eylesin, onları muhafaza eylesin. Şehitlerimize Allah’tan rahmet; yaralı askerlerimize acil şifalar dilerim.Suriye'de savaşan tarafların sayıları artarken, kimin kiminle savaştığı da kimi zaman kafaları karıştırıyor. Çünkü Suriyeli farklı muhalif gruplar hem birbirleri ile hem de Şam rejimine karşı savaşıyor. Fakat net olan bir gerçek var iki tarafın birisi Şam rejimi, ikincisi diğerleri. Kim bu diğerleri işte bunların isimlerini arttırabiliriz.

Suriye’de ve bölgemizde devam eden çatışmalar kimin işine yarıyor.Hiç şüphesiz öncelikle ABD’nin. ABD, IŞİD ile mücadele ve “teröre karşı savaş” bahanesi ile Ortadoğu’dan çıkmıyor. Bugün ABD kuvvetleri, ülkede işgalci bir güç haline geldi.

Suriye’deki karışıklık İsrail’in de işine yarıyor. İsrail her yönden kazançlı çıkıyor; işi Suriye’deki savaşı izlemek ve meyveleri toplamak.

Fitne döneminden geçiyoruz. Algı yönetimi çağımıza damgasına vurmuş durumda. Yolumuzu aydınlatması açısından Hadis-i Şerifler önemlidir.  Örneklere bakalım.

* Kıyamet kopmazdan önce gece karanlığının parçaları gibi fitneler olacak. O vakit kişi mü’min olarak sabaha erer de kâfir olarak akşama kavuşur. Mü’min olarak akşama erer, kâfir olarak sabaha kavuşur. Birçok kimse azıcık bir dünyalık mukabilinde dinlerini satarlar.

 * ‘Sizden sonra gelecek günler vardır ki, o günlerde ilim kaldırılacak ve herc çoğalacaktır!’

“Ashab-ı Kirâm (ra):

‘YâResûlallah! Herc nedir?’ dediler.

“Resûl-i Ekrem Aleyhissalâtu Vesselâm:

‘Öldürmektir. Öldürmektir. Öldürmektir’ buyurdu.

 * Müslümanlarla Yahudiler harb etmedikçe kıyâmet kopmayacaktır. O harpte Müslümanlar (gâlip gelerek) Yahudileri öldürecekler. Öyle ki, Yahudi, taşın ve ağacın arkasına saklanacak da, taş veya ağaç; ‘Ey Müslüman, Ey Allah’ın kulu, şu arkamdaki Yahudi’dir, gel de onu öldür!’ diye haber verecektir. Sadece Garkad ağacı müstesna, çünkü o, Yahudilerin ağaçlarındandır.

Savaşın başlangıcında Prof. Dr. Haydar Baş hocamızın yaptığı yol gösterici açıklamalara tekrar bakmak gerekir. Suriye’deki olaylar başlar başlamaz “Esad Hüseyni duruş sahibidir” açıklaması yapmıştır. Ardından “Siz öldüğünüzde Esad’ın mı yoksa Obama’nın mı gömüleceği kabri tercih edersiniz” demişlerdi.

Ortadoğu’daki savaşta Yahudiler kaybetmeye mahkûmdur. Yahudilerin safında olanlarda kaybetmeye mahkûmdur.

Zeytin dalı harekâtı bize dostumuzu da düşmanımızı da net olarak göstermektedir. Tankımızı vurabilen, kahraman Mehmetçiklerimizi şehit eden ‘özel mühimmat’ ABD tarafından tedarik edilen NATO silahlarıdır. O halde sınır güvenliğimiz, ülke bütünlüğümüz için dostumuza dost;düşmamıza düşman muamelesi yapılmalıdır.

Bu yazı 2071 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar