Şimdi de Rus büyükelçisine suikast
Dr. Ahmet H. Kepekçi

Dr. Ahmet H. Kepekçi

Şimdi de Rus büyükelçisine suikast

20 Aralık 2016 - 09:42

Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) kapsamındaki 22 İslam devletinin içi kaynıyor. BOP insan hakları diye geldi, demokrasi diye, kadın hakları diye, terörizmle mücadele diye geldi.BOP kapsamındaki ülkelerden birisi de Türkiye'dir. Her ülke kendi koşullarına göre kundaklanıyor. Türkiye’de terörle  kundaklanıyor. Terör saldırıları dur durak demeden devam ediyor. Son günlerde özellikle büyük şehirlerde artan menfur saldırılarla ülke olarak savruluyoruz. Kayseri'de ve diğer menfur saldırılarda canlarını kaybeden asker ve sivil vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Çözüm için önce sebepler tespit edilmeli ve ona göre adımlar atılmalıdır. Terör çok faktörlü bir eylemdir. Bu saldırının faktörleri tespit edilecek ve tek tek tedbir alınacak. Terör uluslararası bir eylemdir. Arkasındaki güçler bellidir. Bu devletler, istihbarat destekleriyle,  mali destekleri ile kurdukları fason örgütler ile istedikleri eylemleri yapıyorlar.

Şimdi de Rus büyükelçisine suikast düzenlendi. Rus halkına başsağlığı diliyorum ve menfur saldırıyı  şiddetle kınıyorum.Zamanlama önemli. Suikast, tam da Türkiye, Rusya ve İran’ın birlikte Suriye’de yanan ateşi söndürmek için toplanmasının arifesinde olmuştur.

Belli ki, bu saldırı Suriye’deki barışı ve Türkiye’nin komşularıyla iyi ilişki kurmasını istemeyenlerin işidir.

Rusya ve Türkiye yetkilileri suikastın Türk-Rus ilişkilerini etkilemeyeceğini vurguladılar. İnanıyorum ki, Rusya, Türkiye ve komşu ülkeler bugünden sonra teröre karşı daha da birbirine yakın bir duruş ortaya koyacaklardır.

Bilindiği gibi Büyük Ortadoğu Projesinin (BOP) kapsamında öldürücü vuruş Şii - Sünni çatışması ile yapılacaktı. Bu konuda epeyi de mesafe kat ettiler. Ama bugüne kadar muvaffak olamadılar. Halep’te yaşananların hangi açıdan haber yapıldığına dikkat edelim. Dikkat edecek olursak, Halep’te yaşananlar tamamen bir Şii, Sünni çatışması olarak lanse ediliyor. Akademisyenler, sünni din adamları, basın yayın adeta Şii avına çıktılar.

İşte Rusya,Türkiye ve İran,Suriye’deki savaşı bitirmek üzere, Halep’teki ateşi söndürmek içinbiraraya gelecekken böyle bir suikast gerçekleştirildi. Bu saldırının azmettiricileri bölgemizdeki savaşın bitmesini istemeyenlerdir. Bu ülkemiz için tehlike çanları anlamına gelmektedir. Bir taraftan teröre teslim edilmeye çalışılan Türkiye, içte ve dışta çatışma halindeyken bir de iç savaşın pimi çekilmeye çalışılıyor.

Çözüm Prof. Dr. Haydar Baş hocamız ile mümkündür. Ekonominin çözümü olan Milli Ekonomi Modeli, halkın müreffeh yaşantısının garantörü olan Sosyal Devlet Milli Devlet projesi, toplumsal barış projesi olan Ehl-i Beyt paydasında buluşmaya olan ihtiyacımız hayatidir. Bu gün taraf olmak değil bir ve beraber olma zamanıdır. Bu da ancak Prof. Dr. Haydar Baş hocamızın projeleri ile mümkündür.

Bu yazı 1581 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar