Ülkemize kefen giydiriyorlar
Dr. Ahmet H. Kepekçi

Dr. Ahmet H. Kepekçi

Ülkemize kefen giydiriyorlar

25 Ağustos 2016 - 11:58

Darbe girişiminden sonra adeta düğmeye basıldı, gün geçmesin ki, terör saldırıları ile sarsılmayalım.

Bitlis, Elazığ, Van, Gaziantep saldırılarının daha yarası sarılmazken şimdi de yeniden Kilis merkeze roket saldırıları başlamış oldu.

Sayın Erdoğan ve hükümet yetkilileri darbe girişimi ve terör olaylarının ardındaki esas failleri çok iyi biliyor. Bu failleri halk da biliyor. Artan saldırılar topraklarımızda gözü olan iradenin kararlı olduğunun göstergesidir.

O halde hükümetin de aynı kararlılık ile zaman kaybetmeden adımlarını atması gerekmektedir.  Daha önce de ifade ettiğimiz gibi, Fetö, Işid, Pkk, Pyd ve adını sayamadığımız terör örgütleri tek elden idare edilmektedir.

Yaşanan terör uluslararası terördür ve arkasında devlet(ler) vardır. Bizim bölgemizdeki terörü yapanlar bizim bölgemizde gözleri olanlardır.

Kimdir bunlar, Büyük Ermenistan, Büyük İsrail ve Büyük Ortadoğu projesini yapanlardır.

Yapılmak istenen bir iç savaş çıkartmaktır. Bakın Sayın Haydar Baş hocamız 1980’li yıllardan beri milletimizin birlik beraberliğini şiar edinmiş bunun mücadelesini vermiştir.

Türk - kürt, Alevi - sünni, laik - antilaik kavgası çıkartılmak istenmektedir.

Şunu artık görelim. Fetö’nün ve diğer terör örgütlerinin ardındaki asıl global emperyalist güçler ile tiyatro oynamaktan vazgeçilmeli verilmesi gereken mücadele verilmelidir.

Ülkemizin kırmızı çizgilerinden bir tanesi Pyd'nin Fırat'ın batısına geçmemesi idi. Oysa bizzat stratejik ortak kabul edilen ABD yardımıyla bu çizgi ihlal edildi. Erdoğan'ın,  ya Pyd’yi ya da bizi tercih et çağrısına, ABD, Pyd’yi tercih ederek cevap vermiştir.

Darbe girişiminde İncirlik üssü başrol oynamıştır.

ABD ve batının darbe girişimine destek veren hal ve tavırları hala devam etmektedir.

Bir kere ülkemiz çok kritik bir dönemeçten geçmektedir.

Artık kararlı ve cesur adımlar atılmalıdır.

Rusya ile ilişkiler samimiyet temelinde olmalı; ABD'ye ve batılı devletlere karşı bir kart olarak kullanılmamalıdır. Teknolojinin, iletişimin, istihbaratın geldiği seviye itibarıyla samimi davranılmadığı takdirde bunun kokusu kısa sürede çıkacaktır.

Amerika'nın coğrafyamızdaki eylemlerinden, bölge ülkeleri son derece rahatsız durumdalar. ABD karşıtı bir birlik oluşmaktadır. Hükümet geç de olsa gelişmeleri okumaya başlamıştır.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş "Başımıza ne geldiyse Suriye politikası yüzünden geldi"  demektedir. Suriye politikasını bu hükümet uyguladığına göre, bu da bir ‘kandırıldık’ seremonisi olsa gerek. Bu da mı yanlarına kar kalacak acaba?

Şimdi sormak gerekmez mi, size Haydar hoca yanlış yapıyorsunuz, Türkiye'nin toprak bütünlüğü Suriye'den başlar demedi mi, hem de bir kere değil, çok kere bunu söylemedi mi? Söyledi ama siz dinlemediniz.

Süreç BOP kapsamında ilerlemektedir, ülkemize biçilen kaftan Irak’a, Suriye’ye giydirilen kefen misali gibidir. O halde gelin toplumun gören gözü, işiten kulağı olan, bir bilen olan ilim ve irfan sahibi Haydar hocayı dinleyelim.

Aksi halde yarın geç olacaktır.

Bu yazı 1009 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar