ALDATILIYORUZ
Reklam
Mehmet Alioğlu

Mehmet Alioğlu

ALDATILIYORUZ

00 0000 - 00:00 - Güncelleme: 09 Mayıs 2013 - 17:43

            

 

Ülkemizin yer altı yerüstü zenginliklerinde ve de Anadolu coğrafyasında gözü olan batılı yamyamlar ülkemiz insanını siyasi kutuplara ayırtıp sağcı solcu diye kardeşi kardeşe düşman ettiler. 12 eylül sonrası kısmen ortadan kalkan sağcılık solculuk ideolojik boyutta devem ediyor. Bu arada sağcılık solculuk fitnesinden daha beteri olan laik- anti laik, Alevi- suni, Kürt- Türk gibi etnik ayrışmalarla ülkemiz insanı birbirinden ayrılarak kardeş kavgasının daha beteri olan iç çatışmaya sürüklenmek isteniyor.  

 

Sağcılık adı altında yaklaşık 62 yıldan beri bu milletin bir kısmı kominizim korkusuyla bir kısmı da solculuk adı altında Faşizm korkusuyla ABD nin kucağına atılmıştır.  Bazı kısa ara donemler hariç ülkenin idaresinde hep sözüm ona sağcı muhafazakâr siyasiler söz sahibi olmuşlardır. Şimdiye kadar bu sağcı ve muhafazakâr siyasiler hangi milli ve manevi değerlerimizi muhafaza etmişlerdir doğrusu merak ediyorum. Tam tersi ne kadar milli ve manevi değerlerimiz varsa hepsi bu muhafazakar siyasiler tarafından tahrip edilmiştir. Yetmemiş ülkenin yer altı yer üstü zenginlikleri yine bu sağcı muhafazakâr siyasiler tarafından global şirketlere ve yabancı sermayeye peşkeş çekilmiştir.

 

Solculuk adı altında yıllarca bu milletin milli ve manevi değerlerine ters düşülerek adeta halkımız sağcı denilen ABD’ ci, AB’ci, İMF’ci  siyasilerin kucağına atılmıştır. Sol görüşlü siyasiler ülkede bazı dönemlerde kısa sürelerde iktidar olmuşlardır. Ancak sosyal demokrat görüşe sahip olan siyasilerin söylem ve eylemlerine bakıldığında onlarında sağcılar gibi ABD ci, AB ci ve İMF ci oldukları kolayca anlaşılıyor, bu da gösteriyor ki ideolojik olarak aslında birbirlerinden farkları yoktur.

Sağcılar din dedi, iman dedi, milliyetçilik dedi, vatan dedi, bayrak dedi, devlet dedi…

Solcular da eşitlik dedi, adalet dedi, yabancı sermayeye hayır, ABD ye hayır, çalışanların ücretlerinin insanca yaşanabilir düzeyde olması gerekir dedi…

Ve her ikisi de bu idealleri için yıllarca birbiriyle mücadele etti. Hatta gerek sağdan gerekse soldan birçok genç bu idealler uğruna hayatından veya istikbalinden oldu. Sonuç ne oldu? Kaybolan 62 yıl ve heba olan koca bir nesil…

 

Özellikle son yıllarda sağcılığı-mahafazakârlığı temsil eden AKP iktidarı ile Üniter devlet yapısı Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir şekilde tahrip edilerek vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü büyük risk ve tehditlerle  karşı karşıya getirildi. Solculuğu temsil eden CHP ise takip ettiği muhalefet ile adeta AKP’nin değirmenine su taşıdı. MHP 70 milletvekili ile mecliste zaman zaman hükümete destek olmuş zaman zamanda hiçbir program ve proje üretmeden hükümete muhalefet etmiştir. Zaten MHP üçlü koalisyon döneminde Kopenhank kriterlerini imzalayarak AB uyum paketlerinin ilk üçünün çıkmasında etkin rol oynamıştır, o dönemi insanımız çok iyi hatırlar. Dervişle gelen 15 günde 15 yasa ve İMF ile Stan-by anlaşmaları falan filan.

 

Artık deniz bitti kara göründü halkımızın gördüğü bu uykudan uyanması lazımdır. Gerçekler ortada çok sevdiğiniz siyasiler sizi aldatıyorlar. Artık sizi aldatanları bırakmanız lazımdır.

 

 

Mehmet İNEKÇİOĞLU

 

 

 

 

 

 

 

Bu yazı 243 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar