ANA KAYNAK İNSANDIR
Reklam
Mehmet Alioğlu

Mehmet Alioğlu

ANA KAYNAK İNSANDIR

00 0000 - 00:00 - Güncelleme: 09 Mayıs 2013 - 17:43

Dünyada bugüne kadar sistematik olarak uygulanan iki tane ekonomik model vardır, biri liberal-kapitalist ekonomik model diğeri de sosyalist komünist ekonomik modeldir, bir de her iki modelin karışımından ortaya çıkan karma ekonomik model. Kapitalist ekonomik modeli ortaya koyan Adams Shimits, komünist ekonomik modeli de ortaya koyan da Karl Marks’tır ve her ikisi de Yahudi’dir. İkisi de gönül dünyasındaki düşüncesini, inancını, kültürünü ve hayata bakış tarzını ekonomiye yansıtmışlar ve netice itibarıyla ortaya koydukları sömürü modeli ile dünyanın kanını emmişlerdir. Çünkü her iki modelin temel mantığı “Dünyadaki kaynaklar sınırlı, ihtiyaçlar sınırsız” düşüncesi üzerine bina edilmiştir. O halde dünyada sınırlı olan bu kaynaklardan istifade eden insan ne kadar az olursa ben o kadar fazla istifade ederim. Doğum kontrolü uygulaması, dünyadaki savaşların, işgallerin, toplu katliamların, kan ve gözyaşının terörün, gerçek nedeni sınırlı kaynaklardan daha fazla pay kapmak içindir. Bundan üç ay kadar önce bir internet sitesinde Kanadalı bir profesör ”dünyada altı milyar insan vardır bu kadar insan nüfusu çoktur kaynaklar bu nüfusa yetmiyor en az beş milyar insan ya kimyasal ya da biyolojik silahlarla yok edilmelidir. Geriye kalan bir milyar insan da dünyada rahat yaşamalıdır. “ diyor. Aman Allah’ım bu nasıl bilim adamı kuran-ı Kerim de beyan edildiği gibi adeta hayvandan da aşağı (Belhum Adal).

 

Kapitalist veya Komünist sistemlerde ekonomi üretim merkezlidir ve insan ürettiği müddetçe değerlidir üretmediği zaman ekonominin sırtında yüktür ve hiçbir kıymeti yoktur. Bundan dolayıdır ki ekonominin temeli sömürüye dayanmaktadır.

 

 Prof. Dr. Haydar Baş’ın Milli Ekonomi Modeli kitabını okudum, Milli Devlet/ Sosyal Devlet kitabını da okuyorum. Prof. Dr. Haydar BAŞ gönül dünyasındaki düşüncesini, kültürünü, inancını ve hayata bakış tarzını bilimsel verilerle çağın estetiğini kullanarak Milli Ekonomi Modeline yansıtmıştır.” Kaynaklar sınırsız ihtiyaçlar sınırlıdır, insanda sınırsız olan ihtiyaçlar değil ihtiraslardır” diyen Prof. DR. Haydar BAŞ ekonominin temeline yüce Türk milletinin kültürünü oturtmuştur. 

 

Milli Ekonomi Modelinde ana unsur insandır, insan modelin merkezine oturmuştur ve Milli Ekonomi Modeli insana göre hazırlanmıştır. İnsanın (eğitim, sağlık, barınma ve geçim) gibi temel ihtiyaçları Sosyal Devletin uygulayacağı Milli ekonomi modeli ile güvence altına alınmıştır. Prof. Dr. Haydar BAŞ Milli Ekonomi Modelini “milli ekonomi modeli dünyadaki sınırsız kayaklardan insanın sınırlı ihtiyaçlarını karşılama ilmidir” ve” milli ekonomi modeli üretim ve tüketim denge analizidir” diye tarif etmiştir.  Milli Ekonomi Modeli kitabında 60 ile100’üncü sayfaları arasında tam 40 sayfa kaynak ayırmıştır. Sosyal devlet/ milli devlet olmanın gereği olarak her Türk vatandaşına 500YTL vatandaşlık maaşı verilecektir.  Asgari ücret 2000 YTL olacak, ev hanımlarına 500YTL ev hanımı maaşı, her çocuğa 250 YTL çocuk maşı, doğum yapan her kadına 15 000 doğum ikramiyesi verilecektir. BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar BAŞ imzalı ve İstanbul 16 noterliğinin 11.06.2007 tarih ve 13891 yevmiye numaralı noter tasdikli yirmi altı taahhütnamenin kaynakları şunlardır. Üç katrilyon rezerv değerindeki yeraltı kaynakları, üretim ve emeğin karşılığı olarak devletin senyoraj yani para basma hakkını kullanması, 100 milyarın üstünde geliri olanlardan toplanacak vergiler.

 

Bütün bu kaynaklar milletin menfaatine kullanıldığında en az on tane Türkiye’yi kıyamete kadar besler. Bütün bu kaynaklar bir yana Milli Ekonomi Modeli ve Milli Devlet / Sosyal Devlet projesinde öyle bir kaynak buldum ki akıllara durgunluk verir ve bir daha iman ettim ki Prof. Dr. Haydar BAŞ asrın bilge insanı ve hakikaten üstat dır. Milli Ekonomi Modelinde esas kaynak insanın kendisidir şimdi gelin bir hesap yapalım. Doğum yapan kadın 15 000 YTL doğum ikramiyesi ile teşvik ediliyor ve dünyaya bir insanın gelmesine vesile olunuyor. İnsan ömrünün ortama 75 olduğunu varsayalım, her ay 500 YTL vatandaşlık maaşı ile tüketim yaptığı göz önüne alınırsa yılda 6000 YTL, elli yılda 300 000YTL, yetmiş beş yılda ise 450 000 YTL yani 450 milyar liralık tüketim yaparak 450 milyarlık üretim yapılmasına sebep olacaktır. Siz 15 000YTL doğum teşviki ile 450 000 YTL lık kaynak elde ediyorsunuz. Şimdi bundan daha büyük bir kaynak olabilirimi? İşte bunun için Milli Ekonomi Modelinde insan hem Allah’ın yarattığı varlık olarak hem de ekonominin sürekli büyümesi için değerli ve vazgeçilmez ana unsurdur. Aslında insanı yaratan Allah onun rızkını da ihtiyacını da dünyada yaratmıştır zira Allahın yaratması(haşa) gelişigüzel değildir. İdarecilerin görevi dünyadaki insanların rızkını ve ihtiyacını ortaya çıkarıp insanlığın hizmetine sunmaktır unutulmamalıdır ki bunu yapmak bir ibadettir ve bunu yapacak olan insanda Müslüman Türk tür. O insan elinde planı, programı, projesi, Milli Ekonomi Modeli ve mükemmel kadrosuyla BTP Genel başkanı Prof. Dr. Haydar BAŞ’tır.

 

Mehmet İNEKÇİOĞLU

Bu yazı 268 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar