BEN ALIŞAMADIM
Mehmet Alioğlu

Mehmet Alioğlu

BEN ALIŞAMADIM

00 0000 - 00:00 - Güncelleme: 09 Mayıs 2013 - 17:43

Başbakan R.T. Erdoğan bir konuşmasın da “ Hiçbir ülkede terör sıfırlanamamıştır, dolayısıyla benim ülkemde de terörü sıfırlamak mümkün değildir artık terörle yaşamaya alışmalıyız” dedi. Eee ne yapalım ülkenin en tepe noktasındaki icranın başı olan Sayın Başbakan böyle söylerse artık bu ülkede hiç kimse terörün bitmesini beklemesin. Ve de terörü önlemek için oluşturulan koordinasyon toplantılarından terörü bitirmek için bir netice çıkacağı beklentisine girmesin.

 

Yaklaşık çeyrek asırdır “stratejik ortağımız” olan ABD ve “dostumuz” olan Avrupa’nın destekleri ile Türk Milletinin ve Devletinin başına bela edilen PKK terörü 36 000 insanımızın ölümüne sebep oldu, en az bir o kadar da insanımız da sakat kaldı ve terörle yapılan mücadelede yüzlerce milyar dolar da para harcandı. ABD ve AB ülkelerinin terörü desteklemesinin asıl gayesi Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) ni hayata geçirmektir. BOP orta doğu haritasının yeniden belirleme projesidir, buna Türkiye’de dâhildir. Çünkü BOP kapsamında Türkiye’nin doğu ve güneydoğusu Kürdistan haritasının içindedir.

 

Tabiî ki terörle mücadelede ABD ve AB ile hareket edilirse terörü sıfırlamak veya bitirmek mümkün değildir, çünkü terörle mücadelede atılacak bütün adımlar bu ülkelerin onayı alınmadan atılmıyor onlara sorulmadan hiçbir şey yapılamıyor onlar size bu işi bittirtirler mi? Eğer Türkiye’de terör biterse BOP suya düşer. Bir tarafta ABD ve AB, bir tarafta BOP un eş başkanı başbakan, biz bunlardan zaten terörü bitirmelerini beklemiyoruz bekleyen varsa boşa beklemesin.

 

Ancak bizim üzüldüğümüz bizim teröre alışmamız gerektiğini söylemeleridir.

Artık çift rakamlı sayılarla gördüğümüz bayrağa sarılı koç yiğitlerimizin şehit tabutlarına bizim alışmamız isteniyor nasıl alışalım. Buna yürekler dayanır mı, analar babalar feryat ediyor, küçücük bebekler çocuklar boynu bükük yetim kalıyor, çiçeği burnunda gelinler genç yaşlarda dul kalıyor, hepsinden önemlisi selvi gibi delikanlılar bir bir toprağa düşüyor buna nasıl alışalım ben alışamadım alışan varsa bana söylesin…  

 

Bütün bunlar olurken terörist başı İmralı da tavukla, kuzuyla besleniyor benim insanımın sofrasında da zeytin taneyle bulunuyor, sağlığı bozulmasın diye haftada iki kere çek-up a giriyor oysa bağ-kur pirim borçlarını ödeyemediği için sağlık karnesi olmayan esnafımın eline pratisyen doktor bile geçmiyor ben hala bunu içime sindirebilmiş değilim.

 

Bundan altı yıl önce PKK terör örgütünün sempatizan ve eylemde bulunan terörist sayısı 5-10 bin civarındaydı, AKP iktidarıyla özellikle başbakanın bundan iki yıl önce Diyarbakır’daki konuşmasında “Türkiye’de Kürt sorunu vardır bu sorunu çözmekte benim boynumun borcudur” demesinden sonra PKK sempatizan sayısı beklide 5-10 milyona ulaşmıştır son olaylar bunun ispatı değil midir?

 

Bize terörle yaşamaya alışmalısınız diyen siyasiler, sivil toplum örgütlerinin üst düzey yöneticileri, bürokratlar, medya patronları, sermaye sahipleri ve bilim çevreleri acaba sizin ve yakın çevrenizin çocukları askerlik yapıyor mu yapıyorsa nerede askerlik yapıyorlar merak ediyorum. Siz hiç bebeklikten başlayarak yetiştirdiğiniz çocuklarınızın bayrağa sarılı şehit tabutlarını evinizin önünde gördünüz mü?  Ben hiç görmedim de duymadım da. Ama bayrağa sarılı şehit tabutları birilerinin bebeklikten beri yetiştirdikleri evlatlarıdır ciğerleridir, o ana babaların ciğerlerinin yangısını içinizde yaşamadığınız için belki siz terörle yaşamaya alışmış olabilirsiniz ama biz alışamadık çünkü onların yangılarını yüreğimizde yaşıyoruz haberleri izlerken sofrada yediğimiz yemek boğazımıza düğümleniyor.

 

Prof. Dr. Haydar BAŞ bir konuşmasında “Bu milletin evladını evladı, babasını babası, anasını anası, canını canı, malını malı, namusunu namusu gibi görmeyenler bu millete hizmet edemezler” demişti.  Terörle yaşamaya alışmalıyız sözünü duyduktan sonra Prof. Dr. Haydar BAŞ’ ın ne kadar doğru söylediğini daha iyi anlıyorum.

 

Mehmet İNEKÇİOĞLU.

 

Bu yazı 990 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar