DEVLETİ KORUYUN
Reklam
Mehmet Alioğlu

Mehmet Alioğlu

DEVLETİ KORUYUN

00 0000 - 00:00 - Güncelleme: 09 Mayıs 2013 - 17:43

 

 

Bir milletin varlığını devam ettirebilmesi için devletinin güçlü olması elzemdir. Devleti güçlü olmayan milletler yok olmaya mahkûmdur. Devlet gücünü milletten alır, milletin devlete güç vermesi de devletin milleti koruyup kollamasına bağlıdır.

 

AKP hükümetinin hazırladığı yeni anayasa taslağı ile devletçilik ilkesi tarihe karışıyor. AKP işbaşına geldiğinden bu yana devletin yapısıyla oynayıp devletleşme yerine şirketleşmeyi ön plana çıkarmıştır, tercihen de yabancı şirketleri öne çıkararak devletin ve milletin malı olan kitleri ve yeraltı kaynaklarını zarar ediyor gerekçesiyle özelleştiriyor. Milletimize devletçiliğin geri kalmamıza neden olduğunu söyleyenler milleti küresel sermayenin köleleri haline getirdiler. Maliye bakanı Sayın Unakıtan “artık baba devlet anlayışı bitti tüccar devlet anlayışı başladı, babalar gibi satarım “ diyor. Sn Başbakan da “ Benim vazifem ülkemi pazarlamaktır” diyerek önceliklerinin yabancı sermaye olduğunu söylemektedir.

 

Türk milletinin devlet anlayışında devlet babadır. Nasıl ki bizim aile anlayışımızda çocukların eğitimi, sağlığı, geçimi güvenliği ve hatta ev bark sahibi olması babanın güvencesi altındaysa, Devlet anlayışımızda da milletin eğitimi, sağlığı, güvenliği ve hatta ev bark sahibi olması devletin güvencesi altındadır. Baba bütün kaynaklarını seferber ederek çocuklarının rahatı için çalışır, devlette bütün kaynaklarını seferber ederek milletinin rahatı için faaliyet gösterir.

Devlet elindeki gelir getiren bütün kaynaklarını yabancı şirketlere satarsa, senyoraj hakkını da kullanmazsa nereden gelir elde edebilir ki, gelir elde edemezse milletine nasıl rahatlık sağlar.

 

Ailede çocuklar belli bir olgunluğa geldikten sonra baba bazı işletmelerine çocuklarını ortak ederek işi öğrenmesini sağlar, işi öğrendikten sonrada baba o işletmeyi çocuklarına devrederek kendisi sadece denetlemeci olur. Çünkü babanın malı çocuklara aittir.

 

Devlet ülkenin bütün kaynaklarını milleti adına kendisi işletir. Bazı kurumlarda özelleştirme gerekiyorsa bunu milletine yapar. Eğer millet belli bir olgunlukta değilse eğitim sistemini geliştirerek milleti işletmeleri çalıştıracak olgunluğa kavuşturur ve kendiside denetçi olur. Sonra bazı stratejik kurumlar vardır ki bunların özelleştirilmesi sakıncalıdır

 

Eğer devlet milletin malını, canını, namusunu, inancını, eğitimini, sağlığını, geçimini ve güvenliğini teminat altına almazsa millet o devletin varlığını devam ettirebilmesi için hiçbir sorumluluk ortaya koymaz. Osmanlı devleti bütün bu değerleri teminat altına aldığı için 600 yıl hüküm sürmüş ve devleti ebedi müddet anlayışı hakim olmuştur.

 

Unutulmamalıdır ki hükümetin hazırladığı anayasal ve yasal değişiklikler ABD’nin ve AB’nin talimatlarıyla küresel şirketlerin menfaatleri istikametinde düzenlenmektedir.  Devletin varlığını devam ettirmesi baba devlet anlayışından geçer. Tüccar devlet anlayışı milleti devlete, devleti millete düşman eder. Hiçbir vatandaş Eldrado gold, Comınco, Rio tinto, antonia mineral gibi yancı şirketlerin menfaati için şehit olmak istemez. Böyle giderse askerlikte de profesyonel askerlik bahanesiyle paralı askerlik dönemi başlayacaktır. Şunu aklınızdan çıkarmayın BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR. TORAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

 

Mehmet İNEKÇİOĞLU.

 

Bu yazı 256 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar