HAKKIMI HELAL ETMİYORUM
Mehmet Alioğlu

Mehmet Alioğlu

HAKKIMI HELAL ETMİYORUM

00 0000 - 00:00 - Güncelleme: 09 Mayıs 2013 - 17:43

Kuran-ı kerimin mülk suresinde Allah(cc) “Hanginizin daha hayırlı işler yapacağını tespit etmek için ölümü ve hayatı yarattık” buyurmaktadır. Yine başka bir Ayet-i kerimede de”siz başıboş yaratıldığınızı mı zannediyorsunuz” buyrulmaktadır. Peygamberimiz Hz Muhammet (Sav) de bir hadisi şerifin de  “hepiniz çobansınız her çoban güttüğü sürüden sorumludur” buyurur.

 Allahın yaratmasıyla dünyaya gönderilen insan mükelleftir, yani sorumludur. Mümin İnsan önce kendinden sonra ailesinden, akrabasından, komşularından, mahallesinden, yaşadığı memleketten, yaşadığı ülkeden, inancını paylaştığı insanlardan ve bütün insanlıktan Allaha karşı sorumludur. Bu sorumluluk Allahın insana verdiği, bilgi, kabiliyet, imkân, yetki ve salahiyet dâhilindedir. Allah adildir, bir verdiğinden birin on verdiğinden de onun hesabını sorar.

 Hz Ömer (ra) in halifeliğinde “ müjde ya Ömer Ammar fethedildi” diye haber getirirler. Hz Ömer başlar ağlamaya “ya Ömer sevinmen gerekirken niçin ağlıyorsun “ derler.  Hz Ömer “ Ömer’in sorumluluğu bir kat daha arttı.  Fethedilen o memleketteki köprüden bir koyun geçerken ayağını kırsa, kıyamet günü “yarabbi Ömer in tasarrufundaki köprünün tahtaları çürük olduğundan ve Ömer in o tahtaları değiştirmediğinden dolayı düştüm ayağımı kırdım bu gün hakkımı Ömer den istiyorum derse ben ne cevap vereceğim” diyor ve ağlamaya devam ediyor.

İnsanoğlunun kıyamet gününde vermekte zorlanacağı en büyük hesap kul hakkı olacaktır. Hak sahibi hakkından vazgeçmedikçe Allah(cc) o haktan asla vazgeçmez. Ahirette ve öldükten sonra dirilip hesap vereceğine inanan insan asla kul hakkı yiyemez. Ahiret gününe, öldükten sonra dirilmeye ve yaptığımız her şeyden hesaba çekileceğimize inanmak Allah’a imanın gereğidir. Hesaba inanmayan insan aslında Allah’ın varlığına da inanmamaktadır.

 

Türkiye coğrafyası 786 000 kilometre karedir, bunun üzerinde yaklaşık 72 milyon insan yaşar bu ülkenin yeraltı ve yerüstü zenginlikleri 72 milyon insana aittir. Bu kaynaklar şunlardır, devletin ve milletin malı olan KİT ler ile işlenmemiş rezerv değeri 3 katrilyon işlendiği zaman en az 60 katrilyon dolar olan madenlerimizdir bu kaynaklar milletin menfaatine işletildiği zaman on tane Türkiye yi kıyamete kadar besler. Ecdadımız bu vatan için canını seve seve vermiş ve şehit olmuştur, milletimizde bu vatan için halen şehit vermektedir. Benim dedemin kardeşi de bu vatan için Çanakkale de şehit olmuştur, biraz araştırın aslı Müslüman Türk olan herkesin geçmişinde bir şehit vardır, o halde bu vatanın bütün zenginlikleri bizimdir, bizim olmalıdır.

 

Hükümetlerin vazifesi 72 milyon insan adına ülkeyi yönetmek ve ülkenin yeraltı yerüstü kaynaklarını çalıştırıp insanımızın menfaatine sunarak halkın refah düzeyini yükseltmektir. Bu ülkenin insanına ait olan bu zenginlikleri yandaş bazı yerli şirketlere ya da küresel yabancı şirketlere özelleştirmek 72 milyon insanımızın hakkını peşkeş çekmektir. Yani özelleştirmek kul hakkıdır, bunu yapanlar Türk milletinin hakkını gasp etmektedirler, bunlar ne dünyada nede ahirette Allaha bunun hesabını veremezler. Aynı zamanda bunlara destek verenlerde bu sorumluluğa ortaktırlar. Özelleştirilen kaynaklarda benim ve çocuklarımın hakkı vardır. Yetkililer benim hakkımı özelleştirme adı altında küresel güçlere peşkeş çekiyorlar, yalnız benim mi sizinde.  Şahsen çocuklarım ve ben bunlara hakkımı helal etmiyorum, sizlerde şahit olun hesap gününde hakkımı Allahtan isteyeceğim ve iki elim yakalarında olacaktır.

 

Mehmet İnekçioğlu

Bu yazı 449 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar