HASAN’DA ANLAMAYA BAŞLADI
Reklam
Mehmet Alioğlu

Mehmet Alioğlu

HASAN’DA ANLAMAYA BAŞLADI

00 0000 - 00:00 - Güncelleme: 09 Mayıs 2013 - 17:43

Geçenlerde BTP Başkanlık Divanı Üyesi ve BTP Kilis İl Başkanı Alâeddin ÖZKAR ın muhterem babaları hacı Ramazan ÖZKAR Hakkın rahmetine kavuştu Allah gani gani rahmet eylesin kederli ailesine sabr-ı cemil ihsan eylesin. Uzun süre dostluğumuz mucibince cenazeye iştirak ederek dostumuzun kederli gününde beraber olduk. Hacı Ramazan ÖZKAR ın gerek kendisi gerekse oğullarının toplum tarafından kabul görmesi münasebeti ile cenazeye katılım gayet yüksek seviyede ve sayıda oldu.

 

Taziyeye katılanlar arasında bildik ve tanıdık sima gayet fazla idi, herkes öbek öbek oturmuş sohbet ediyorlardı. Cenaze evinde manevi atmosferin yüksek olması münasebeti ile daha çok sohbetler ölüm ve sonrası ile ilgili idi. Bazı kimselerde memleket meselelerini konuşuyor kendince yorumlar yapıyordu. Benimde bulunduğum ortamda halk arasında yıkımcı hasan diye bilinen Hasan ASLAN vardı.

 

Hasan ASLAN 2007 genel seçimlerinde medeni cesaret göstererek Kilis’ten bağımsız milletvekili adayı oldu. Hani siyasetçi olması münasebeti ile hasan abi konuşmasını etkili ve ikna edici tarzda yapıyordu. Bir ara konu ekonomiye geldi Hasan Aslan Türkiye’nin ekonomik darboğazdan çıkmasının yolunun Haydar Baş’tan geçtiğini söyleyince ben; “abi bu kanata nereden vardınız” dedim. Hasan ASLAN bana “Türkiye’de para politikasında yanlış yapılıyor şu anda hükümet parayı tepedeki holdinglere veriyor holdinglerde bu parayı kasalarında tutsak ediyor para piyasaya girmediği için piyasada para darlığı oluyor. Hâlbuki Haydar BAŞ’ın dediği gibi parayı tüketici kesime verse tüketici ihtiyacı olduğundan parayı hemen harcayacak ve para piyasaya gidecek” dedi. Ben “sen bunları nereden duydun” dediğimde, televizyonda yabancı bilim adamlarının Haydar BAŞ’ın Milli Ekonomi Modeli ile ilgili görüşlerini dinledim ve dedim ki; “yahu elin gâvuru bu adamı kabul ediyor da bize ne olmuş ki kendi adamımızı kabullenmiyoruz..”

 

Yıkımcı Hasan Kilis ile ilgili olarak ta Öncü pınar sınır kapısından valiz ticaretinin muhakkak açılması gerekir çünkü vatandaşın cebine para girmesi lazım. Eğer vatandaşın cebine para girmezse hem piyasa tıkanır hem de memlekette asayiş olayları artar dedi. Bende hasan abinin bu görüşlerine aynen katıldığımı söyledim.

Yıllardan beri halkımıza çözümün Milli Ekonomi Modelinde olduğunu hep söylüyorduk ama vatandaşımız anlamakta biraz zorlanıyordu bizde serzenişte bulunarak mecazi anlamda bunu "Hans anladı da Hasan anlamıyor”  ifadesini kullanıyorduk. Bu gün gelinen nokta çok sevindirici artık Milli Ekonomi Modelini ve Prof. Dr. Haydar BAŞ’ı Hasan da anlamaya başladı. 

 

Mehmet İNEKÇİOĞLU

minekcioglu@hotmail.com

Bu yazı 382 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar