HRANT DİNK VE 301. MADDE
Reklam
Mehmet Alioğlu

Mehmet Alioğlu

HRANT DİNK VE 301. MADDE

00 0000 - 00:00 - Güncelleme: 09 Mayıs 2013 - 17:43

 

“Türkler 1915’te bir buçuk milyon Ermeniyi katlederek soy kırım yapmıştır, eğer Türkler demokratikleşmek ve Avrupa birliğine girmek istiyorsa özgürleşip tarihiyle yüzleşmelidir.”dediği için TCK’nin 301.maddesine muhalefetten yargılanan ve  son yıllarda çeşitli TV kanallarında Türklüğü ve Türk milletini itham eden Agos gazetesi sahibi Ermeni asıllı Hrant Dink çok ince tasarlanmış , planlı programlı bir cinayete kurban edildi.Aynen Hoolywod filmlerindeki gibi.

Cinayeti işleyen katil Ogün Samast  17 yaşlarında madde bağımlısı, internet cafe  alışkanlığı olan bir genç olarak lanse edildi. Acaba Hrant Dink’i Ogün Samast mı öldürdü? Benim mantığım bunu kabul etmiyor. 17 yaşındaki bir gencin Hrant Dink’le ne alıp veremediği olabilir ki. Senaryoya göre eğer Hrant Dink’in öldürülmesi Türklüğe hakaretten dolayı ise bu tamamen kültürümüze terstir. Çünkü bizim kültürümüz de düşüncesinden dolayı kimse öldürülmemiştir inancımızda zaten buna müsaade etmez. Peki, Hrant Dink’i kim öldürmüş olabilir?

AKP hükümeti iktidara geldikten sonra AB ve ABD sevdasıyla AB  uyum yasalarını bir bir meclisten geçirdi. AB ve ABD ne emrettiyse uyum yasaları adı altında meclisten geçti, bunun adına da demokratikleşme süreci denildi. AB 1999 yılında birliğe üye olabilmek için şartlar öne sürdü buna da Kopenhank Kriterleri (şartları) denildi.Bundan önceki koalisyon hükümeti bu kriterlerin altına imza attı AKP Hükümeti de Kopenhank kriterlerine sadık kalarak koalisyon hükümetinin kaldığı yerden aynen devam etti.

Bu şartlar siyasi, ekonomik, kültürel ve hukuki olmak üzere ana başlıklar halindedir. Siyasi kriterler bölümünde Ermeni soykırımı, Kıbrıs meselesi, Ege meselesi, Pontus-Rum  meselesi, Kürt meselesi ve azınlıklar ve Azınlık Vakıflarının Mal varlıkları , Heybeli Ada Ruhban Okulu , Fener Rum Patrik’inin  Ekümeniklik meselesi ana başlıkları vardır. Hukuki kriterler bölümünde ise Türklüğe hakareti ve aşağılamayı suç sayan 301.madde var diğer maddelere ve bölümlere girmek istemiyorum çünkü yazı uzar gider.

Sözde Ermeni soykırımı ve 301. madde arasındaki bağlantı  ile Hrant Dink’in öldürülmesi arasında bağıntı var mıdır? Batı dünyası yıllardan beri Türkler Ermenileri katletmiştir. Türkiye bu sözde soykırımı kabul etmelidir diyor. Hatta bazı ülkelerin parlamentoların da bu karar tasarısı kabul edilmiştir. Fransızlar Fransa da, Türkler Ermenileri katletmemiştir demeyi suç saymıştır. ABD de Ermeni diasporası Bush yönetimine bastırarak soykırım tasarısını temsilciler meclisinde kabul edilmesini ve Türkiye’ye de bu tasarıyı kabul etmesi için baskı yapılmasını istemektedir.

AKP hükümeti Türk devletinin ve de milletinin aleyhine taarruzda bulunan Avrupa ve ABD baskılarına hiç bir reaksiyon göstermemiş, tam tersi adeta bu baskılara boyun eğmiştir..Batının içimizde bulunan kalemşorları sözde aydınları ve siyasi uzantıları sanki bu istekleri kabul etmiş gibi alt yapısını oluşturmaya çalışmışlardır Bu yerli uzantılar geçen yıl İstanbul da Ermeni soykırımı ile ilgili iki konferans düzenlediler ve bunu da kamuoyuna demokratikleşme adına yaptıklarını söylediler.

TCK’nın 301. maddesi  Ermeni soykırımını bu devlete  ve millete kabul ettirebilmek için hukuki olarak engel teşkil ediyor. Sözde soykırım tasarısını tartışmak için 301. maddenin kaldırılması gerekmektedir ki bununla beraber Türklüğe hakaret edilsin Türk tarihi aşağılansın. İşte bu maddenin kaldırılmasının önündeki engellerin kaldırılmasının yolunu kolaylaştırmak  için bir kıvılcım  gerekiyordu. Bir kıvılcımla beraber TCK’nın  301. maddesi yürürlükten kaldırılacaktı ve  bunun  için bir kurban gerekliydi. Bu kurbanda Ermeni asıllı sözde Ermeni soykırımının savunucusu Hrant Dink’ten başkası olamazdı ve kurban edildi.Aynen Amerikan filmlerinde olduğu gibi Amaç  TCK’nın 301. maddenin kaldırılmasıydı.

Nihayet Hrant Dink’in öldürülmesinden sonra bazı siyasiler, sivil toplum örgütleri bazı sözde aydınlar ve medya kalemşorları artık 301. madde kaldırılmalıdır diye beyanlarda bulunuyorlar. Bu beyanlarda bulunanlar bilerek veya bilmeyerek bu ülkeyi bölüp parçalamak isteyenlerin bedava avukatlığını yapmaktadırlar.

Hrant Dink cinayetinin arkasında Türkiye’ye 301. maddeyi kaldırtıp Ermeni soykırım tasarısını kabul ettirmek isteyenler vardır. Bunlar yabancı güçler ve onların istihbarat örgütleridir, bir de onların yerli uzantılarıdır. Kimse hedef saptırmasın, kimse milletini devletini bayrağını ve ülkesini seven insanları töhmet altında bırakmasın ve kimse öküzün altında buzağı aramasın.

 

Mehmet İnekçioğlu

Bu yazı 543 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar