İYİ SEYİRLER BEYLER
Reklam
Mehmet Alioğlu

Mehmet Alioğlu

İYİ SEYİRLER BEYLER

00 0000 - 00:00 - Güncelleme: 09 Mayıs 2013 - 17:43

 

 

Televizyon programlarından en sevdiğim program belgesellerdir. Özellikle doğadaki vahşi büyük kedilerin, sırtlanların avlanmaları çok dikkatimi çeker. Ot obur sürülerinin içindeki zayıf birini gözüne kestiren vahşi avcı olanca gücüyle hayvanın peşine düşer ve bir kovalamaca başlar, zayıf olan ot obur yoruluncaya kadar sürer bu kovalamaca. Sonunda ot obur pes ederek vahşi avcının pençelerine düşer, vahşi avcı avını boynundan yakaladığında av can verirken sürüdeki diğer ot oburlarda avın can verişini korku ile seyrederler. Bazı sürülerde ise durum çok farklıdır, vahşi hayvanın gözüne kestirip peşine düştüğü avı avcının elinden kurtarmak için sürü toplu savunmaya veya saldırıya geçerek kurtarır.

 

Faiz, döviz ve borsa temeli üzerine oturan tekelci vahşi kapitalist-liberal ekonomik sistemin uygulandığı ülkemizde durum yukarıda anlattığımızdan farklı değildir. Önceleri işçiler, sonra çiftçiler, memurlar ve emekliler, sonra esnaflar şimdide büyük şirketler sırtlan sürülerinin (faiz, döviz, borsa) saldırısına uğramış ve parçalanmışlardır.

 

Yabancı menşeli sırtlan sürüleri faiz, döviz, borsadaki spekülatif ayak oyunlarıyla ilk önce işçileri avlayıp parçalarken çiftçiler, çiftçileri parçalarken esnaflar, esnafları parçalarken memurlar, memurları parçalarken sanayiciler seyretti şimdi ise sıra büyük sanayicilere ve iş adamlarına gelince feryadı figanlar yükselmeye başladı. Sonuç itibariyle işsiz insanların sayısı on milyonlarla ifade edilmeye başlandı. 

 

Zamanında yabancı sırtlan sürüleri işçilere saldırırken diğerleri toplu hareket ederek savunmaya geçip gerekli sosyal, siyasal ve demokratik tepkilerini ortaya koysalardı bugün hiç kimsenin canı yanmayacaktı. Ama herkes neme lazım bana dokunmayan yılan bin yaşasın dediği için yılan büyüdü ve herkesin canını yaktı.

 

Faiz sistemi insanımızı teker teker yok ederken değirmeninde öğütürken, değirmenin ağzından kurtarma imkânı olduğu halde kılını dahi kımıldatmayan vicdan ve merhametini kaybetmiş “dost ve arkadaş” denilen insanlarda sadece seyretmekle yetiniyor, iyi seyirler beyler. Unutmayın vicdansız ve merhametsiz tutumunuzdan dolayı bir gün siz de seyredileceksiniz, bu dünyada değilse bile öbür dünyada muhakkak seyredileceksiniz ve bu duyarsızlığınızın hesabını mutlaka vereceksiniz.

 

Peygamberimiz bir hadisinde “mağripteki Müslüman’ın parmağına bir diken batsa, maşrıktaki Müslüman onun acısını hissetmezse gerçek manada iman etmiş sayılmaz” buyurmaktadır. Şimdi Müslüman’ın parmağına diken değil kalbine hançer saplanıyor Müslüman ise sadece seyrediyor. İyi seyirler beyler! İyi seyirler! Mutlak hesap gününde görüşürüz.  

 

Prof. Dr. Haydar BAŞ “gemi su almıştır bu gemi batarsa en alttaki de batar en üstteki lüks kamaradaki de batar “ demişti. İşte bu gemi insanlık gemisidir. Şimdi vakit geç değildir gelin hep beraber toplu hareket ederek Prof. Dr. Haydar Baş’ın Milli Ekonomi Modeli ve Milli Devlet Sosyal Devlet projesiyle önce ülkemizi ve insanımızı sonrada bütün insanlığı, insanlığını kaybetmiş yerli ve yabancı vahşi hayvanların, sırtlanların, çakalların (faiz, döviz, borsa) saldırısından kurtaralım.

 

Mehmet İNEKÇİOĞLU

Bu yazı 318 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar