MİLLET SİZİN GİBİ DÜŞÜNMÜYOR
Reklam
Mehmet Alioğlu

Mehmet Alioğlu

MİLLET SİZİN GİBİ DÜŞÜNMÜYOR

00 0000 - 00:00 - Güncelleme: 09 Mayıs 2013 - 17:42

Bir milletin varlığını sürdürebilmesi için, dostunu, düşmanını iyi tanıması gerekir. Dostun dostluğunu nasıl anlayacağız. Bizim malımızda, canımızda, namusumuzda, vatanımızda gözü olmayan milletler dostumuz; gözü olanlarda düşmanımızdır. Biz kimseye düşmanlık duygusu beslemeyiz çünkü bizim inancımızda, kültürümüzde can, mal, namus, inanç, vatan mukaddestir. İnancı ne olursa olsun insanların bu değerlerine saygı göstermek zorundayız.

 

Ancak batı dünyası bizim değer yargılarımıza karşı düşmanca tavır sergilediğinden kendimizi korumak zorundayız. Yaklaşık bin yıldır, Hıristiyan batı dünya 13 Haçlı Seferiyle bizim malımıza, canımıza, namusumuza, inancımıza ve vatanımıza tecavüz etmişlerdir. Son olarak bundan 85 yıl önce Anadolu’nun dört bir yanını işgal etmişlerdi. Biz doğal olarak vatan savunması yaparak M. Kemal Atatürk’ün liderliğinde Kuva-i Milliye hareketi başlattık ve bağımsızlığımızı kazandık. İstiklal ve istikbalimizi devam ettirebilmemiz için batı dünyasının bizim üzerimizdeki düşmanca tavır ve düşüncesini unutmamamız gerekir. Yani biz, düşmanımızı dostumuzu bilmek zorundayız. Batı dünyası bizi düşman ilan ettiği için düşmanımızdır.

 

Son günlerde ABD ve AB’nin İran üzerindeki baskıları artarak devam etmektedir. İran nükleer silah yapıyormuş onun için BM 5 daimi ülkesi tarafından BM Güvenlik konseyine sevk edilme kararı verildi. Bahane neymiş, İran nükleer silah sahibi olursa dünya barışı tehlikeye girermiş. Allah aşkına şu dünyada barışı yakalayabildik mi? barışı tahsis edecek olan batı dünyası dünyanın dört bir yanında kan akıtıyor.(Irak, Afganistan, Bosna, Filistin vb.) İslam ülkelerinde olduğu gibi.

 

Gâvur gâvurluğunu her zaman yapar, yapması da normaldir. Bizi endişelendiren konu başkadır. Geçenlerde Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Namık Tan basın toplantısında “İran’daki nükleer gelişmeler bizi endişelendiriyor” dedi. Sözcü; Dışişleri Bakan sözcüsü, düşünce; Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’e aittir. İran’daki nükleer gelişme Abdullah Gül’ü endişelendiriyormuş. Gülsünler Sayın Gül, İsrail’deki 200 adet nükleer başlıklı füzeler, ABD’deki sayısını bilemediğimiz nükleer başlıklı füzeler yine Rusya’daki sayısı bilemediğimiz nükleer başlıklı füzeler sizi rahatsız etmiyor da İran’daki nükleer gelişme mi sizi rahatsız ediyor? Aslında İran’daki nükleer gelişme ABD ve İsrail’i endişelendirmektedir. Aynı Bush ve Şaron gibi konuşuyorsunuz. Siz ABD ve İsrail gibi düşünüyorsunuz ama millet sizin gibi düşünmüyor.

 

500 yıldan beri Türk Milleti ile İran arasında hiçbir düşmanca tavır olmadı, olması da mümkün değil. Çünkü aynı inanca sahibiz. İran’ı savunacak durumda değilim. Ama bir realiteyi de ortaya koymanın zamanı geldi geçiyor bile.

Yahudi inancına göre Arzu Mevut ( vaat edilmiş Topraklar) diye bir inanç var. Fırat ve Dicle havzası ile Nil’e kadar olan bölgeyi almak ibadettir. Bu büyük İsrail projesidir. Bugün bunun yeni adı Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) olarak karşımıza çıkmaktadır. ABD’li Yahudi işadamları, global sermaye ABD siyasetini bu inanca göre yönlendirmektedir. Bölgede bu projenin hayata geçmesi için iki büyük devletin (Türkiye ve İran) ‘nın kontrol altına alınması, ortadan kalkması gerekmektedir.

 

Bundan 2 yıl kadar önce BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş bir konuşmasında şunları söyledi:

“Ortadoğu’da devlet geleneği olan iki köklü devlet vardır. Biri Türkiye, diğeri İran’ dır. ADB ve batı dünyası bu iki ülkeye saldırıyı göze alamaz. Benim tahminim bu iki ülkeyi birbirine vurduracak olmasından endişe duyarım”

 

Bu kadar kısa bir süredeki gelişmeler bu görüşün tam isabetli bir görüş olduğunu ortaya koyuyor. Dışişlerinin yaptığı açıklama buna bir delildir. ABD ve İsrail bizi İran’la karşı karşıya getirmeye çalışıyor. Dışişlerinin açıklamaları onların istediği gibi gelişiyor.

Şimdi bir düşünün ABD ve İsrail’le birlikte Türkiye İran’la vuruşursa daha sonra ABD ve İsrail arkadan çekilir, İran’la bizi baş başar bırakıp, bir de içerde Kürt kozunu kullanıp Kürt- Türk kavgası başlarsa halimiz nice olur.  Ben söyleyeyim, bölünür parçalanır yok olur gideriz. Bu bir komplo teorisi değildir. Parçaları bir araya getirdiğimiz zaman manzara ortaya çıkıyor. Bunu görmemek için kör olmak gerekir. Ne diyelim Allah görmeyi nasip eylesin

 

Mehmet İnekçioğlu

Bu yazı 281 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar