YALANCININ…
Reklam
Mehmet Alioğlu

Mehmet Alioğlu

YALANCININ…

00 0000 - 00:00 - Güncelleme: 09 Mayıs 2013 - 17:43

 

Televizyonlardaki bazı tartışma  programlarında konuşmacıların ve sunucuların  ve de bunlardan etkilenen bazı vatandaşların  ağzında şöyle bir söz vardır,”her türlü görüşe ve her türlü fikre saygı duyuyorum”. Hatta bazı program sunucularının “efendim biz her türlü görüşe eşit mesafedeyiz, programımızda  bütün fikirlere yer veriyoruz bundan dolayı bizim programımız tarafsızdır “dediklerini hepiniz duyuyorsunuz.

 

Tartışma programını izlemeye başladığınızda birde görüyorsunuz ki tarafsız! gibi görünen program, katılımcısıyla, sunucusuyla taraf olmaya başlamış. Program içerisinde  karşı taraf gibi görünen katılımcıların da bir süre sonra taraf olunan konu hakkında yardımcı oyuncu olduğunu çok kolay anlıyorsunuz.

 

Tele vole kanallarının Ekonomi programlarında çıkan konuşmacıların hemen hepsi Kapitalist sistemin yetiştirdikleri basma kalıp bilgilerle donatılmış sözde ekonomi uzmanlarıdır. Bazı yabancı terimler kullanarak halkın anlamadığı bir dille bilmişlik havasına giren bu uzmanlar! ve kartel medyaların program yapımcıları aslında global sermayenin paralı avukatlarıdırlar.

 

Yaklaşık beş yıldan beri Türk milletinin bağrından çıkan bir ilim adamı, bilimsel bir çalışma yaparak iktisat tarihinde devrim niteliğinde akademik tez sunuyor, Milli Ekonomi Modeli. Bu tez İstanbul, Bakü, ve Almanya’nın hedilberg kentinde otuz ülkenin değişik üniversitelerinden toplam üç yüz civarında bilim adamlarının katıldığı bilimsel kongrelerde ele alınıyor. Kongrelerin sonunda bilim adamları tarafından tezin sahibi Prof. Dr. Haydar BAŞ, Nobel’e aday gösteriliyor.

 

Bizim tarafsız olan  ekonomi uzmanları ! ve ekonomi program yapımcılar ne tezin sahibi Haydar Baş’tan ne de bilim adamlarının katıldığı ekonomi kongrelerinden bir kare olsun bahsetmiyorlar. 19-20 nisan tarihlerinde Bursa’da Milli Ekonomi Modelinin uygulaması olan ve yine Prof. Dr. Haydar BAŞ’a  ait Milli devlet / Sosyal Devlet projesi 15 ülkeden 100’ün üzerinde bilim adamının katıldığı  kongrede ele alındı. Akşam bütün kanalların haber programlarını özellikle taradım bizim ekonomistlerden, sosyologlardan ve medyadan tık yok,  bir kare dahi göstermediler.

 

Türkiye’de ve dünyanın bir çok ülkesinde uygulanan  insanların emeğini üretimini ve kanını sömüren kapitalist liberal ekonomik yapıyı Milli Ekonomi Modeli ile çürütüp tarihin çöplüğüne atan Prof. Dr. Haydar Başı yüce Türk milletinden saklıyorlar. Sonrada çıkıp biz tarafsızız her türlü görüşe açığız diyorlar. Yalancının…..

Tarafsız insan olmaz dünyada yaşayan insanların hemen hepsi taraftır. Ya haktan, hakikatten adaletten,huzurdan,  barıştan yana bütün insanların can, mal, namus,inanç, akıl ve vatan emniyetinin doya doya yaşandığı huzurlu ve mutlu olarak kimseye muhtaç olmadan eğitim, sağlık, barınma, geçim gibi temel gereksinimlerinin karşılandığı bir düzenden (M.E.M.)’den yanadır. Ya da haksızlığın, yalanın, dolananın, huzursuzluğun, savaşın, kanın, gözyaşının olduğu insanların mal, can, namus, akıl ve vatan emniyetinin olmadığı açlık ve sefaletin kol gezdiği zalim sömürü düzenden (Kapitalizm) yanadır.

 

Dünyada ve ülkemizde söz sahibi olan etkili ve yetkili kişilerin büyük çoğunluğu ile şahsi menfaatlerini her şeyin üstünde tutan insanlar kapitalist düzenden yanadır. Tarih boyunca sömürünün, adaletsizliğin, haksızlığın karşısında duran yüce Türk milleti sen hangi tarafta olacaksın?

 

Mehmet İNEKÇİOĞLU

 

Bu yazı 331 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar