ZARARLI
MİKROPLAR
Reklam
Mehmet Alioğlu

Mehmet Alioğlu

ZARARLI
MİKROPLAR

00 0000 - 00:00 - Güncelleme: 09 Mayıs 2013 - 17:43

Devletin bünyesi insanın bünyesine benzer. İnsan bünyesi çok ilginçtir, her insanın bünyesinde çeşitli mikroplar belirli oranda bulunur, bu mikropların vazifesi, bünye zayıflayıp direncini kaybedince bünyeye müdahale ederek hastalanıp ölmesini sağlamaktır. Mikroplar ne zaman vücudu dirençsiz veya zayıf görürse harekete geçerek vücudu hasta eder ve ölümüne neden olur Mikropların bünyeye zarar vermemesi için bünyede savunma mekanizması denilen koruyucu antikorlar vardı. Bu antikorlar mikropların veya virüslerin vücuda verebilecek zararlarını önlemek için oluşturulan tabir yerindeyse silahlı kuvvetleridir.

            . Vücudun bu hastalık neticesinde ölümden kurtulması için devamlı olarak sağlıklı ve dirençli olması lazımdır. Bu direncin oluşabilmesi içinde iyi beslenip sağlıklı koşullarda yaşayıp vücuda zararlı her türlü kötü alışkanlıklardan uzak durulması gerekir.

            Devlet bünyesinde de zararlı mikroplar bulunur. Bu mikropların görevi de devleti bölüp parçalayıp imha etmektir. Bu mikroplar genelde dışarıdan gelir, bunlar yabancı ideolojilerdir. Devlet oluşturduğu hukuk sitemi, güvenlik teşkilatı ve bütün kurum ve kuruluşları ile devamlı olarak bu mikroplarla mücadele eder.

            Aslında devlete zarar vermek isteyen mikropların asıl amacı milletir. Milletlerin varlığını devam ettirmesi için devlete ihtiyacı vardır. Devletlerin varlığını devam ettirebilmesi içinde adaletli bir hukuk sitemine ihtiyaç vardır. Bir de Devleti ve Milleti içeriden ve dışarıdan gelebilecek her türlü tehdit ve tehlikeye karşı koruyacak ve kollayacak silahlı kuvvetlerine ihtiyaç vardır.

            Türkiye de çeşitli ideolojik akımlar uzun yıllardan beri devlet ve asker düşmanlığını körüklemektedirler. Bu akımlar bazen hak ve özgürlükler adına bazen demokrasi adına bazen de din adına ortaya çıkmaktadırlar. Unutulmamalıdır ki bütün bu akımların arkasında yabancı ideolojiler ve yabancı güçler vardır. Bu akımlar zararlı mikroplardır. Bu mikroplar çeşitli kurum ve kuruluşların içine sızarak devlet ile milleti, asker ile sivili birbirine düşman etmeye çalışmaktadırlar ve bunda da kısmen başarılı olmuşlardır. Bu mikroplar milletin manevi değerlerinin, hak ve özgürlüklerinin yılmaz savunuculuğunu yaptıklarını söylerler. Oysa bunların asıl düşmanlıkları savunduklarını söyledikleri değer yargılarıdır. Çünkü devleti olmayan milletin can emniyeti, mal emniyeti, namus emniyeti, din ve vicdan emniyeti olmaz, hele hak ve özgürlüğü hiç olmaz tıpkı şu anda Irak’ta olduğu gibi.

            İnsan bünyesi hastalandığı zaman hastalanan insan uzman bir doktor tarafından teşhis ve tedavi edilmezse hastalık ilerler ve ölüm kaçınılmaz olur. Devlet de hastalandığında da hastalık uzman bir siyasi doktor tarafından teşhis ve tedavi edilmezse devlet bölünüp parçalanıp yıkılmaya mahkum olur. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin hastalığının teşhis ve tedavi uzmanı Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar BAŞ tır bizden söylemesi, ne diyelim tercih yüce milletimizin.

 

            Mehmet İNEKÇİOĞLU.

           

 

 

Bu yazı 278 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar