Baba Devlet Anlayışı Haydar Hoca’yla Olur (Furkan Talay)
Misafir Kalem

Misafir Kalem

Baba Devlet Anlayışı Haydar Hoca’yla Olur (Furkan Talay)

08 Eylül 2014 - 11:18 - Güncelleme: 13 Ocak 2015 - 16:07

Devletlerin başına gelen siyasilerin en asli görevi vatandaşının tüm sorunlarıyla ilgilenip onların iş, aş, eğitim, vb. ihtiyaçlarını karşılamaktır. Bizim kültürümüzde bu görevleri yapan anlayışa baba devlet anlayışı denir. Vatanını gerçekten seven bağımsız idarecilerin bu görevleri yerine getirmemek gibi bir lüksü yoktur. Aksini yapıp koltuklarını kendi nefisleri uğruna kullanan idareciler ne dünyada ne de ahirette hesap vermekten kurtulamayacaklardır.

Yaşadığımız dönemde tüm ülkelerde ciddi bir yönetim krizi vardır, bir çok model, tez denenmiş yalnız hiçbiri bir ülke nüfusunun vatandaşlarının tamamını memnun etmemiştir. Dünyanın bütün iktisat Profesörleri yıllardır bu sömürüye ve haksızlığa çözüm bulamamış ve her geçen gün yeni kaynaklar için yeni savaşlar çıkartmanın planları yapılmaktadır.

Yıllar sonra mazlum insanları sömürmekten başka hiçbir işe yaramayan Kapitalist düzeni yıkan ve  ‘’Baba Devlet’’ anlayışını geri getiren lider Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş olmuştur.

İlk olarak 2005 yılında düzenlenen konferanslarda  yazdığı Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet Milli Devlet tezlerini dünyanın en ünlü iktisat Prof. Larının önüne koyup tartışmaya açan Haydar Baş Bey, ilim adamları tarafından Nobel ödülüne aday gösterilmiştir.

Örnek verecek olursalk o yıllarda sıkıntıda olan Rusya Devleti, Haydar Baş Bey’in tezini yakın takibe alıp kısmen uyguladıktan kısa süre sonra dünyada tekrar süper güç haline gelmiş ve tezin tamamını uygulama kararı almıştır. Ve günümüzde bir çok ülke MEM’i uygulama kararı almış, en son olarak Fransız siyasetçi ve Ulusal Cephe Partisi Başkanı Marine Le Pen, Le Mond gazetesine verdiği mülakatta MEM tezini uygulayan Rusya Devlet Başkanı Putin’in yurtsever ekonomik modelini desteklediğini söylemiştir.

2014 yılı Haziran ayında BTP ile Rusya arasında imzalanan işbirliği protokolü töreninden sonra yaptığı açıklamada Milli Ekonomi Modeli’nde kadın ve çocuklar için geliştirilen projelere dikkat çeken Sosyal Politika ve Çalışma Komitesi Rusya Duma Komisyonu Başkanı Milletvekili Elena Afanasyeva Vladimrovna ‘’ Haydar Baş, baba devlet anlayışı inşa ediyor, Haydar Baş öyle bir sistem kurmuştur ki bu sistemde anneler ve çocuklar ön plandadır. Bu sistemde devlet kendi  vatandaşının babası olmaktadır. Her halk Haydar Baş gibi bir liderinin olmasını ister ‘’ demiştir.

Bir babanın aynı zamanda görevi, tecrübesiyle evlatlarına yıllar sonra karşılacağı tehlikeleri bugünden haber vermesidir. Bugün yaşadığımız badireleri yıllar öncesinden bize hatırlatan ve çıkış kapıları gösteren insanda sadece Prof. Dr. Haydar Baş olmuştur.

Sonuç olarak milletimizin, Baba Devlet anlayışının tekrar Haydar Hoca’yla geleceğini anlayıp ona sahip çıkması gerekir. Unutmayalım Devlet Baba, Vatan ise Ana’dır. Bizim görevimiz ANA’mıza ihanet etmeyip laf söyletmeden BABA’mıza sahip çıkmaktır. Türkiye’nin tekrar Kainat Devleti olabilmesi için  Haydar Hoca’dan başka çaresi yoktur.

Furkan Talay

Bu yazı 1076 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar