Batı’dan Yana Olmak Batıl’dan Yana Olmaktır (Furkan Talay)
Misafir Kalem

Misafir Kalem

Batı’dan Yana Olmak Batıl’dan Yana Olmaktır (Furkan Talay)

13 Eylül 2014 - 09:24 - Güncelleme: 13 Ocak 2015 - 16:06

Amerika Birleşik Devletleri, özellikle Suriye’de demokrasi bahanesiyle gerçekleştiremedeği işgali yeni senaryolarla sonuçlandırmak istiyor. Geçtiğimiz günlerde Obama tarafından kurulan,maalesef ülkemizinde aralarında bulunduğu bir koalisyonda, El Kaide misali, kendi kurguları olan IŞİD terör örgütüyle mücadele adı altında Suriye ve Irak’a hava ve kara hareketı düzenleyecekleri ve ABD’nin talimatlarıyla ülkelerin hareket edecekleri açıklandı.

ABD’nin daha önce Esad diktatör şu an ise IŞİD bahanesiyle Suriye’de tamamlayamadığı işgali tamamlamak istediğini IŞİD bahanesiyle yapmaya çalıştığını anlamak için vatanına milletine bağlı Müslüman Türk evladı olmak yeterli.

Batı mantığının islam dünyasına demokrasi getirme konusunda samimi olmadığını anlatmaya gerek yok.  Ortadoğuda ABD ve İsrail tarafından dökülen kanlar bu soruya fazlasıyla cevap verecektir.

Peki biz Müslüman birer ferd olarak birbirimizden sorumlu olduğumuz halde üzerimize düşen görevi yaptık mı? Yoksa hergün ABD ve İsrail askerleri tarafından katledilen Müslüman kardeşlerimize karşı görevimizi Amerika’sız olmaz diyerek mi yaptık? Ya da Irak savaşında ABD askerlerine Kahraman namesiyle evlerine sağ salim dönmeleri için dua eden, şu anda İslam Coğrafyası’nda dökülen kanın sebebi olan Bop projesine Eşbaşkan olanları seçerek mi yaptık?

 

Bataklığa batan insan misali sağa sola çırpınan ABD ve AB’yi elinin tersiyle itebilecek siyasi kadroyu görüp, milleti olarak ayağa kalkıp, özümüze dönerek, Kurtuluş mücadelesi timsali Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının Bağımsızlık ruhunu kazanmamız lazım.

 

Müslümana karşı durup Batı’dan yana olan bir anlayış şüphesiz Batıl’dan yanadır, Batıl’dan yana olanda Hak olanı asla göremez. Müslüman aynı delikten iki kere ısırılmaz Hadis’i bizim anahtarımız olsun. Allah milletimize Hak olanı görüp Hak ile olmayı Batıl olanı görüp Batıl’dan uzak olmayı nasip etsin.

Furkan Talay

Bu yazı 1031 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar