ESKİ NESİL, YENİ NESİL VE İCMAL GENÇLİĞİ (Emine YAKUT)
Reklam
Misafir Kalem

Misafir Kalem

ESKİ NESİL, YENİ NESİL VE İCMAL GENÇLİĞİ (Emine YAKUT)

19 Ocak 2015 - 15:52

Eskiden insanlar arasındaki ilişkiler daha farklıymış. Çünkü eskiden herkes (büyük-küçük) birbirlerine karşı şimdikinden çok daha fazla saygı, sevgi ve hoşgörü çerçevesi içinde bakarlarmış. Özellikle de GENÇLER… Bir  ”GENÇ “ olarak bu durumun ne kadar vahim ve gün geçtikçe de ne kadar kötüye gittiğinin farkına vardığım için bu yazıyı sizler ile paylaşmak istedim.

Şimdiki  (bazı) gençlerin durumu ortada.  Sanki, kendi milletimizin güzellikleri kayıp mı oldu?  HAYIR! Her ne kadar Türkiye’miz  kötü bir şekilde yönetildiği için durumumuz kötüye gitse de  bizim hala kendi milli özelliklerimiz ve kendi milli kültürlerimiz vardır. Yabancıların davranışlarını hayata geçirmemize hiç ihtiyacımız yok.

Çoğu gencimiz yabancı sanatçılara ve yabancı insanlara özenip,onların yaptıklarını yapmaya çalışıyorlar.Yabancılarda da saygı olmadığı için ,çoğu gencimiz saygıdan yoksul bir şekilde hayatlarını   sürdürüyorlar.

Hepimiz az-çok  yabancı filmlerden görüyoruz. Çocuklar,annesi ve babası yaşındaki insanlara “dostum” diye hitap ediyorlar.Oysaki bizde öylemi ? Bizde annemizin yaşındaki insanlara “teyze” babamız yaşındakilere  de “amca “ diye hitap edilir.

İşte bu da bizim milletimizin ne kadar saygılı olduğunun bir göstergesidir.Fakat ne yazıktır ki günümüzdeki gençlerimiz bunun farkında değil.Ancak, bir genç toplumu var ki, o bütün saygı,sevgi ,terbiye ve hoşgörüyü hayatlarından hiç eksik etmeden yaşıyorlar,yetişiyorlar.O  toplulukta TABİ  Kİ “ İCMAL GENÇLİĞİ “dir.Prof. Dr. Haydar BAŞ Hocamızın gözetimi altında yetişen bu gençlik topluluğu, sadece Türkiye’miz için değil, tüm  dünya için örnek bir gençlik grubudur. Ben de  ne kadar şanslıyım ki , bu  grubun içinde yer alıyorum. (KİLİS İCMAL GENÇLİĞİ ) Siz yetişkin insanlardan ricam:  çevrenizdeki  gençlere  bu durumu anlatmanızı ve  Prof. Dr. Haydar BAŞ Bey’in  yolundan gitmeye yani  ;saygı ,sevgi,terbiye, hoşgörü ve en önemlisi EHL-İ BEYT’in yolundan gitmeye teşvik etmenizdir.

Şu zamanda hangi gencimiz tanıyor Ehl-i Beyt’i ? “Ehl-i Beyt  ne? “ diye soranlar var. Onlara da cevap olarak “Peygamberimizin ev halkı “ diyen büyükleri  oldukça da asla bilemezler  zaten. Fakat bizler gençlerimizi Haydar Hoca’ya yönlendirir isek ,Haydar BAŞ Bey’in her ilde yapmış olduğu “Ehl-i Beyt “ programlarına götürür veya en azından Meltem Medya sayesinde izletirsek ,gençlerimize hem saygıyı ,hem sevgiyi (ama gerçek sevgiyi), hem de Ehl-i Beyt sevgisini aşılamış oluruz.

Çok şükür ki bizim İcmal Gençliğimizde bu da var. Yani ; Ehl-i  Beyt Sevgisi… Buradan da bizlere bu gerçekleri öğreten ve de bizleri mükemmel bir şekilde yetiştiren ve eğiten Prof. Dr. Haydar BAŞ Hocamıza   şükranlarımı arz ediyorum. Allah başımızdan eksik etmesin…Ve” EY TÜRK GENÇLİĞİ!” Artık gözümüzü açalım ve Haydar Hocamıza sahip çıkalım. Çünkü tek çıkış yolumuz Prof. Dr. Haydar Baş Hocamızdır.

 

EMİNE YAKUT

Bu yazı 1869 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar