Kapitalizmim şakşakçıları / Ali Bucak / Şanlıurfaolay
Reklam
Misafir Kalem

Misafir Kalem

Kapitalizmim şakşakçıları / Ali Bucak / Şanlıurfaolay

20 Ağustos 2013 - 12:20

Dini, imanı para, saltanat, makam, mevki olanlar, haram lokma yerken suçu sisteme atanlar, ne yapalım kardeşim teknoloji çağında bu işler böyle yürüyor diyenler, haramzadeler, Allah’tan korkmaz kuldan utanmazlar, ikiyüzlüler.Size bekçilik yapasınız diye emanet edilen, malınızın, servetinizin, makamınızın, mevkiinizin hatta çok sevdiklerinizin bir gün gelecek sizi terk edeceklerini bilmiyor musunuz? Daha hangi yalanlarla kendinizi kandırmaya devam edeceksiniz?

 Hesap günü geldiğinde Allah düşmanlarının sistemleri bu şekildeydi, ne yapalım çok para kazanmak, rant peşinde koşmak için başka çaremiz yoktu mu diyeceksiniz?  Kimi neye karşı değiştiriyorsunuz? Kâinatın sahibi olan yüce Allah’ın emirlerine, sistemine sırtını dönmüş, İslam düşmanlarının sistemine boyun eğmiş, rıza göstermiş, içine sindirmiş, kan emici vampirlere, servet avcılarına, emperyalizmin uşaklarına, münafık yağcılarına ruhunu, beynini emperyalizmin kapitalist sistemine esir etmiş, kendini dindar zanneden, renkten renge, kılıktan kılığa giren, bin bir surat, leş kargalarına daha fazla ne diyebiliriz ki Allah uyandırsın demekten başka?

 Değerli kardeşlerim, niçin şeytan üçlüsü olarak kabul ettiğimiz Amerika, Avrupa, İsrail’den korktuğumuz kadar Allah’tan korkmuyoruz? İlahi gücün bize emanet ettiği değerleri bu kafayla, bu zekâyla mı korumaya çalışacağız? Şeytan kıyamete kadar işsiz kalmaz. Kimin kafasına gireceğini, kimi aldatacağını çok iyi bilir. Zaten şeytan ne için var ki? İslam düşmanlarının sistemlerini sevdirmek, cezbettirmek için değil mi? Daha ne zamana kadar, din düşmanlarımızın sistemlerine, modellerine boyun eğecek, bizleri sömürmelerine razı olacak, rıza göstereceğiz? Düşman ülkemizi işgal ettiği, kaynaklarımıza el koyduğu, namusu iki paralık ettiği zaman mı uyanacağız? Yani bu kapitalist sistemin karşısında, daha ne kadar iki büklüm olacağız? Bütün bu yanlışlarımıza, başımıza gelen her türlü musibete rağmen, Cenabı Allah bize yine de merhamet ediyor, rahmet kapısını kapatmıyor. Kararmış kalplerimize rağmen nimetlerini bizden esirgemiyor.

 Ülkemizde faizi tek haneye düşürdük diye sevinip bayram ettiğimiz bu zamanda kerem ve ihsan sahibi yüce Allah karşımıza faizsiz, haramsız, ülkemize ve milletimize hayırlara vesile olacak olan, milli ekonomi modelini çıkarıyor. 120 ülke kısmen, Rusya tamamını uygulamak için çalışmalar yürütüyor. Belki inanmayacaksınız ama Milli Ekonomi Modeli, Rusya’da okullarda ders kitabı olarak okutuluyor. Hatta Rusya bu model sayesinde ekonomisini düzeltiyor. Amerika’ya kafa tutacak, meydan okuyacak duruma geliyor. Ama ne yazık ki, Milli Ekonomi Modeli iktidar, muhalefet ve medya tarafından Türk halkından gizleniyor.

 Dinsizin, İslam düşmanlarının sistemine köle oluyor, faizsiz olan Milli Ekonomi Modelinin yüzüne dahi bakmıyoruz. Çünkü toplumun düştüğü bataklıkta böyle güzel, hakka, hukuka, insan haklarına, İslam esaslarına uygun olan bu modelin hayata geçmesini hayal bile edemiyor, kapitalist sistemin faiz denizinde yüzüyor, Allah’ın rahmet ve merhamet denizinde boğulmaktan korkuyoruz.

Ey biçare kardeşim, Rusya görmüş, uygulamaya başlamış, yol almış, sen hala bunları yapmak için parayı nereden bulacağız diyorsun, izlemiyor, dinlemiyorsun. Bu modelde en kolay yolun parayı bulmak olduğunu bilmiyor, kavrayamıyorsun. Ruhunu, beynini, şuurunu İslam düşmanlarına teslim etmiş, korunmak, kurtulmak için de bir şeyler yapmıyor, gayret etmiyor, çaba sarf etmiyorsun. Sen ne işe yarıyorsun şeytana eşlik ve arkadaşlık etmekten başka. Mal sahibi, mülk sahibi, hani bunun ilk sahibi. Mal da yalan mülk de yalan al biraz da sen oyalan.

Ali BUCAK  

20 Agustos 2013 / Şanlıurfaolay

http://www.sanliurfaolay.com/kapitalizmim-saksakcilari-4262yy.htm#

 

Bu yazı 248 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar