KURTLAR VADİSİ İNCİRLİK’TE
Reklam
Misafir Kalem

Misafir Kalem

KURTLAR VADİSİ İNCİRLİK’TE

00 0000 - 00:00 - Güncelleme: 09 Mayıs 2013 - 17:43

Kuzey Irak’ta kahraman askerimizin başına çuval geçirilme hadisesini hatırlarsınız. Ne kadar üzülmüş, ne kadar hayıflanmıştık. Sevgili müttefikimiz Amerika’ya haddimiz olmayarak ne kadar kızmıştık. Ne yazık ki hükümetimiz beklediğimiz, özlemini duyduğumuz tepkiyi gösterememişti de imdatlarına sevgili Polat’ımız yetişmişti.

 

Kurtlar Vadisi Irak filminde Amerikan askerine çuval geçirerek (gerçi filmde de olsa Amerikan askerine çuval geçirmeye cesaret etmişler miydi hatırlamıyorum ama) birikmiş gazımızı almış, bizi biraz olsun bizi rahatlatmıştı. Yoksa koskoca sevgili müttefikimiz (!) Amerika’ya tepki vererek onları üzmek zorunda kalacaktık. Neyse böylece olay tatlıya bağlandı ne onlar üzüldü ne biz.

 

Şimdi gaz alma uzmanı sevgili Polat bir defa daha devreye giriyor. Sanırım bu sefer Amerika’nın İncirlik hava üstünün altını üstüne getiriyor. Ne de olsa buradan kalkan uçaklar binlerce sorti yaparak Irak’ta bulunan Müslüman kardeşlerimizi bombalamıştı ve az da olsa tepkimizi almıştı.

 

İyi ki varsın Polat… Allah seni başımızdan eksik etmesin. Sen olmasan başımız eğik gezecektik. Filistin maceralarını da merakla beklerken haddimiz olmayarak bir uyarı yapalım; dikkat et gaz çıkarken koku yapmasın yoksa millet uyanabilir.  

 

ABDULKADİR EMRE     

 

Bu yazı 286 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar