MELTEM HASTANESİ TERASINDA TOPLANDIK…
Reklam
Misafir Kalem

Misafir Kalem

MELTEM HASTANESİ TERASINDA TOPLANDIK…

00 0000 - 00:00 - Güncelleme: 09 Mayıs 2013 - 17:43

Sayın Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi hemşerimizin baştabipliğini üstlendiği Meltem hastanesinde bir iftar vakti İstanbul’u izleyerek açtığımız oruçların güzelliğini bu defa Doktor hemşerilerimizle yaşadık. Güzel bir toplantının menajerliğini yapan Sayın Doktor Ahmet Hamdi Kepekçi bu defa İstanbul’da bulunan bütün doktor hemşerilerimize ulaşarak onları Meltem hastanesinin terasında ağırlamak nezaketini göstermek istemiştir.

      

Ama ne yazık ki İstanbul trafiğinin bu korkunç telaşı içinde hastanenin bu güzel terasında ancak bir elin parmakları kadar sayılacak kişiler vardı.Onlar Kilisliydi ve güzel sohbetlerle başlayan anılarımız geceye damgasını vurdu. Bilhassa uzun bir aradan sonra ilk defa karşılaştığım sayın doktor Sezai Yavaşça hemşerimin esprili anıları ve aramızda bunan çok deneyimli doktorumuz Faruk Yerlioğlu’nunda sohbetleriyle bir ramazan akşamının güzel heyecanları yaşandı…

        

Sayın Doktorumuz Ahmet Hamdi Kepekçi’nin doğrusu bu tür girişimleri çok olumlu bir duygunun ifadesidir. Hemşeri dayanışması kadar böyle canlı tabloların oluşması elbette çok olumlu girişimlerin öncülüğünü teşkil eder.

       

Meltem Hastanesi İstanbul’un Haznedar semtinde ve Bağcılar caddesinde kadın doğum ve çocuk üzerine hitap eden deneyimli doktorların bunduğu bir özel hastanedir. Elbette diğer branşlarda yeteri kadar vardır ve çoğunluktadır. Deneyimli Doktor ve personelin hizmet verdiği bu hastanede 24 saat hastalıklarınıza cevap bulmanız mümkündür.

       

Teras sohbetlerimize gelince orada ki tüm doktorların bazılarıyla ancak o güm karşılaşmış olmamdan dolayı diğerlerinin isim ve adreslerini tesbit edemedim. Ama ilk fırsatta onlara ulaşacak hem Kilis Vakfını tanıtacak ve hem de onları bire bir ziyaret etmek suretiyle sohbetlerimizi taşımaya çalışacağız.  Elbette taktir edersiniz ki İstanbul 15 milyonluk başlı başına bir eyalet veya devlet büyüklüğünde bir şehrimizdir. İşte burada yaşayan ve yüz binleri bulan hemşerilerimizle ancak böylesi bir tesadüf neticesi karşılaşıyor ve tanımanın heyecanını yaşıyoruz.

    

 Meltem hastanesi terasından İstanbul’u izlemenizi öneririm. İnşallah bir başka günde sayın hemşerimizin yine davetlisi olarak sayın Başkanları mümtaz insan Haydar Baş’la birlikte boğaz manzaralı Marmara denizinde ki o heybetli adaları izler, içinde bulunduğuz politikaların iyiye yönelmesi doğrusunda bir birimizi tanıma fırsatı bulur.

     

Yaşam ve ömür göz açıp kapayıncaya kadar en kısa zamanda bir gün bakıyorsunuz ki her şey bitmiş. Onun için yapılacak iş insanları sevmek ve onlara yaklaşmak ve onların yaraları varsa merhem olmak lazımdır. Hele bu görevi bir doktor üstlenmişse o daha kutsal bir anlayışın içindedir.

    

İşte sevgili Doktor Ahmet Hamdi bu görevi üstlenerek böylesi bir tarihi buluşmaya imza atmıştır. Onun için ilk fırsatta o güzelim terasta daha kalabalık bir gurupla gelmek için sayın Kepekçi’nin davetini bekliyor onları bu zahmetlerinden dolayı selamlıyorum.

 

Nejat TAŞKIN

Bu yazı 328 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar