Millet muhalefet olunca / Abdulkadir KARAKOÇ
Reklam
Misafir Kalem

Misafir Kalem

Millet muhalefet olunca / Abdulkadir KARAKOÇ

09 Haziran 2013 - 19:30

Gezi Parkı olayı Recep Tayip Erdoğan ile gerçek muhalefeti karşı karşıya getirdi. Başbakan yıllardır Meclisteki MHP, CHP ve BDP muhalefetini çerez gibi görüyordu. Hatta dönem dönem böyle muhalefete can feda,  bunlar oldukça kendisini 2023 hatta 2071 e kadar iktidar olarak görüyordu. Bu düşüncesinde de haklıydı.

Başbakan meclisteki muhalefete karşı ezberlediği iki cümle var. Karşısındaki CHP olsa dinsizlik ithamı ile bitirirdi. MHP olsa kafatasçı olarak itham eder olayı bitirdi. Fakat şimdi karşısındaki Atatürkçü, Ulusalcı, Tam Bağımsız Türkiye diye slogan atıyor. Fakat CHP değil. İstiklal Marşı okuyor, ay yıldızlı bayrağı taşıyor fakat MHP değil.

Başbakan CHP ve MHP ile gözü kapalı baş ediyordu. Çünkü hem CHP ve hem de MHP yıllardır aynı bozuk plak gibi durmadan aynı türküleri söylüyor. Başbakan da bu şarkıları ezberlediği için, rahatça ezberlediği cevapları veriyordu.

Kısaca Başbakan yıllardır ezberlediği kelimelerle alt edebileceği bir muhalefet karşısında bulamayınca ezberi bozuluyor. Hemen işin kolayına kaçıyor. Ya hu böyle bir muhalefet yıllardır mecliste yok. Bunlar olsa olsa dış mihraklıdır diyor.

Başbakan gezi parkı olayında gerçek muhalefeti, Türk Milletini görünce adeta yumruk yemiş boksör gibi abandone olmuş durumda. Ne yapacağını bilemez halde. Önce sert çıkıştı olmadı, ricada bulundu olmadı, sonra tekrar sert çıkıştı yine olmadı. Tunus’ a giderken yaptığı basın toplantısında kendisine soru soran muhabirden ne yapmasını gerektiğini sordu ondan da cevap alamadı. Gerçek muhalefetin meclis dışında olduğunu görmüştür. Türk Milleti muhalefet görevini, Meclisteki muhalefetçiklerden almıştır.

Artık AKP nin muhatabı Türk Milletidir. Türk Milleti, on yılı aşkın AKP iktidarında kırmızıçizgileri olan inancını, ismini, bayrağını, cumhuriyetini, vatanını, şehidini sıfır ile çarpıp adeta yok sayan AKP hükümeti ne yeter artık söz benim demiştir. Tayyip istifa diye ayağa kalkmıştır.

Abdulkadir KARAKOÇ

 


 

Bu yazı 248 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar