OYLARINIZ “HAYIR’”LARA VESİLE OLSUN !.
Reklam
Misafir Kalem

Misafir Kalem

OYLARINIZ “HAYIR’”LARA VESİLE OLSUN !.

00 0000 - 00:00 - Güncelleme: 09 Mayıs 2013 - 17:43

Bu duaya hep birlikte okuyanlarımın, amin demeleri için bu yazıyı kaleme aldım. Hakikaten oylarınızın şekli ve duyarlılığı ne olursa olsun “HAYIR” lara vesile olması için dua etmek mecburiyetindeyiz. Çünkü ülkemizin  geleceği konusunda mutlaka fikir teatisinde bulunmak ve fikirleri özleştirerek birlikte ülkemizin geleceğini düşünmek mecburiyeti içindeyiz.

 

Her şeyden evvel saygılı olmak ve bütün oyların bu ülkenin vatandaşın  oyları olduğunu düşünerek karar vermek mecburiyeti içindeyiz. Elbette bir sorumluluk ifadesi olan bu ANAYASA değişikliklerimi ihtiva eden 12 Eylül referandumu çok önemlidir. Ama şu var ki bir ülkede Anayasayla uğraşmak ve sık sık iktidar çoğunluğuna dayanarak anayasalar yapmak  bence anayasaların esas ruhuna aykırı gelir.

       

Evet,12 Eylül 1980 yılında bir Anayasa yapıldı ve bu anayasa o gün halkın oyuna sunularak ,yüzde doksan dokuz onda dokuz evet oyu ile İhtilal liderini Reisicumhur seçtirdi ve halk o yasanın bütün maddelerine EVET dedi.Şimdi aradan geçen otuz yıl içinde bence 12 EYLÜL Ü yargılamak için sahneye çıktı isek, BİRAZDA HAKSIZLIK   ETMİŞ OLURUZ.

     

Bütün partiler konuşmalarında 12 Eylül deyip bütün yönleriyle o 12 Eylülü eleştirerek oy toplamaya bakıyorlar.Halbuki bugün o sözleri ifade edenler belki o yılda bu Anayasaya çoğunlukla “evet” dedikleri gibi bazı çevreleri de evet demeye zorlamışlardır.

      

Bazı liderler meydanda ki kalabalığı gördükçe coştukça coşuyorlar. Ben diyorum ki kalabalıklar sizleri aldatmasın, onlar esas sandık başına giderken içlerinde ki perdeyi görmeniz gerekir.Onun için elinizi vicdanınıza koyarak ve tüm maddeleri bir bilene sorarak ben niçin sandığa gidiyorum, neye evet ve neye hayır ,diyeceğimi bilmeliyim demelisiniz.Ezbere giderde oylamayı yapar ve sonrada durumu gördüğünüzde ben ne yaptım diye kemdi kendinizi sorgularsanız ,doğrusu düştüğünüz hatayı tamir etmek çok zor olur.

     

Derim ki bir bilene sorunuz.

     

Ama ne yazık ki bir bilen durumunda olan parti liderleri de kürsüye çıkıp kalabalığı gördükçe bir oynamadıkları kalıyor. Yunus’tan ve Edebali’den ve daha sonra bilmem kimlerden şiirler okuyarak alkışlandıkça bir tuhaf olup kürsüden iniyorlar. Halbuki bu 24 maddeden ibaret Anayasa değişikliğini anlatsana ,be biraderler….

     

Bütün geçitlerde ve yol güzergahlarında elinize tutuşturulan ilan kağıtlarda tek bir kelime “EVET” biraz ilerliyorsunuz “HAYIR” doğrusu kafanız karışıyor ve dönüp arkanıza baktığınızda , ne memur için , ne emekli için ve nede ülke için bir evetcik var.Onun için ben diyorum ki:

OYLARINIZ “HAYIR’”LARA VESİLE OLUR İNŞALLAH.

        

Geliniz hep birlikte bu duaya amin diyelim ve 12 Eylül sabah o sandık başına giderek o tercih mührünü ciddi bir yaklaşımla düşündüğümüz kelimenin üzerine basalım.

     

Sakın ola ki gitmezlik etmeyin..Adam sende demeyin.En yakın muhtarınıza giderek seçmen kartınızı alınız ve bayram seyran diyerek uyuşukluk göstermeyin.O bir oy var ya, emin olunuz çok şey değiştirir, hem siz ve hem de ülke kazanır.Onun için  uyuşukluk gösterirseniz o zaman bu ülke vatandaşı sayılmazsınız ve hiçbir konuda ahkam kesmeye yetkiniz olmaz.O halde hedefiniz sandık başı ve oy kullanmak olmalı eğer bu ülkeyi seviyor ve bu ülke vatandaşı iseniz.

    

Hemen karar veriniz ve gerçek planlarınızı yaparak elinizde seçmen kartınız ve yakınlarınızla sandık başındasınız  Siz bakmayın liderleri parlak nutuklarına. Onların tuzu kuru olduğu için ,her şeyi toz pembe görürler.Siz onun için yukarda ki duaya amin diyerek tercihi kuvvetlice basınız ki ,hem siz ve hem de ülke kazansın!

 

Nejat TAŞKIN

 

Bu yazı 335 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar