PLAKETLERİYLE SAYIN YAŞAR AKTÜRK…
Reklam
Misafir Kalem

Misafir Kalem

PLAKETLERİYLE SAYIN YAŞAR AKTÜRK…

00 0000 - 00:00 - Güncelleme: 09 Mayıs 2013 - 17:43

Bu konuyu Hiç gündeme taşımayacaktım.Çünkü sayın Başkan Yaşar Aktürk’ te istemedi ve zaman zaman görüşmelerimizde, gereği yok, taktir eden eder diye yanıtladı. Ama ben dayanamadım. Geçtiğimiz günlerde T.B.M. Meclisinde katıldığım sayın Meclis Başkanımız M.Ali Şahin’in ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ dağıtım törenlerinde alkışladığım sayın hemşerim Prof. Dr. Kilis Vakfı Onursal Başkanı Alaettin Yavaşça ile diğer katılanların arasında sayın Başkanımı da Kilis-Vakfı adına görmek istemiştim.Çünkü ödül dağıtım sıraları içinde vakıflar ve derneklerde vardı. O halde Kilis adına hiç tereddüt edilmeden bir ikinci isim daha gündeme taşlına bilirdi.

      

Elime tutuşturulan o günkü ödül törenlerine ait kitapçığı kontrol ve tanıma imkanı bulduğumda sayın Başkanımın hizmetleriyle yarışacak birini göremediğim için biraz üzgün ve buruk Başkanım istemese de bunları yazmak zarureti duydum.

       

Tam 30 yıldır birlikte çalıştığım bu güzel Kilis sevgisiyle dolu insanımızın her odasına girişte vitrinleri ve dolapları dolduran çok yönlü plaketlerle karşılaştım.Bu plaketler özel arasında bundan önceki iktidarlar dönemine ait sayın Reisicumhurlarımızın sunduğu iki adet başarı hizmetleri görev plaketi ve kuruluşlardan, derneklerden,vakıflardan spor kulüplerinden ve zaman zamanda Devlet kanalından kendisine intikal etmiş, plaketlerdi. O bu plaketleri hep hak ederek ve yaptığı hizmetler karşılığı almıştı. Bu plaketlerin arasında bir tanede T.B.M. Meclisi başkanlığı tarafından verilen bir plaketin bulunması elbette onun için ve hizmet verdiği Kilis-Vakfı kurumu için çok önemliydi.Çünkü hizmetlerinin kısa bir analizini yapsak bakınız karşımıza çıkan tablo Ülkemiz genelinde nasıl bir görünüm arz eder.

       

Kilis 7 Aralık Üniversitesi..

    

27 Lise seviyesinde okul ve bu okullar kendisinin hemşerileriyle olan diyalogu sonrası verdiği işaretlerle meydana getirilmiştir.

   

Mehmet Zelzele Fen Lisesi…

 

Kendi adına ve ailesi adına eğitim kurumları…

 

Sağlık ocakları ve hastanelere ve bazı  kurumlara yapılan araç ve gereç yardımları…

     

Tüm bunların yanında İstanbul Topkapı sur içi semtinde beş katlı bir Yüksek öğrenim erkek Öğrenci yurdu. Kilis’ten gelen liseleri bitirmiş 50 nin üstünde öğrenci bu binada Üniversite tahsilleri boyunca karşılıksız yer içer yatar ve mezun olarak ülkeye hizmet verme yarışına katılırlar.

    

Ayrıca İstanbul’ da okumaya gelen yüzlerce yüksek tahsil seviyesinde ki öğrenciye kız erkek ayırımı yapmadan  burs verilir ve bu burslar karşılıksız  her ay muntazaman ödenir.

     

Daha bunun gibi bir çok hizmetleri saymakla bitirmek mümkün değildir.İşte bu hizmet yarışının insanı olan sayın Yaşar Aktürk’ü bu deneyimleri içinde bu yıl T:B:M:Meclisi salonlarında da görmek istedik.Unutulmuş mazeretini bir türlü kabul etmesek de yinede tesellimiz aramızdan bir güzel insan olan sayın Yavaşça’nın böyle bir ödüle layık görülmesidir.

     

Temennimiz ilgililer ve bu konuda teklif sahibi olanlar artık bu yıldan sonra ki günlerde mutlaka gündeme taşıyacakları bu ödülü artık CUMHURBAŞKANLIĞI ve MECLİS BAŞKANLIĞI katında  bir kere daha ,değerlendirirlerse hem bizi ve hem de Kilis ’li hemşerilerimizi mutlu edip sevindirmiş olurlar.

    

Kilis dendiğinde yüreği hızla çarpan bu güzel insanımı beni bağışlaması dileğiyle bu yazımı köşemde yayınlamak zarureti duyduğumda asla ve asla hiç kimseyi eleştirmek veya tenkit etmek için yazmadım.Sadece gün ışığında bir güzel Başkanımızın mevcudiyetini dile getirdim.Taktir yine ilgililerindir!...Ama her şeye rağmen karar veren ve teklif eden konumundan bulunanların verecekleri teklifler ilerde ki ülke hizmeti için çok önemli olacağından vicdani kararlar verilmesinde büyük faydalar vardır.

 

Nejat TAŞKIN

 

Bu yazı 439 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar