Sensizliğin başladığı gün: 10 Kasım (Rabia Alioğlu)
Misafir Kalem

Misafir Kalem

Sensizliğin başladığı gün: 10 Kasım (Rabia Alioğlu)

09 Kasım 2014 - 22:48 - Güncelleme: 13 Ocak 2015 - 16:03

Ben yazıma başlamadan önce Müslüman Türk milletinin kurtarıcısı olan Ulu Önder MUSTAFA KEMAL ATATÜRKÜ rahmetle anıyorum…
Yüce Türk Milletinin vatanını, bayrağını, bağımsızlığını ve dinini düşman çizmesi altında çiğnetmeyen MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü anlatacak hiçbir kelime yoktur. O öyle bir deryadır ki içmeye doyulmaz.

Belki bazılarımız düşünüyor olabilir kim bu Mustafa Kemal Atatürk? Onu farklı kılan özellik nedir? Diye aklımıza birkaç soru işaretleri gelebilir. Bizde bu soru işaretlerini cevaplayarak, doyulmaz deryayı tanıyalım o zaman.

Anne ve Baba tarafından soyu Ehlibeyte dayanan Molla Zübeyde adında anneden ve Ali Rıza adında babadan olan çocuğun adıdır MUSTAFA KEMAL.

Yedi yaşında Kuranı kerimi hatim eden ve sekiz yaşında hafız olan çocuğun adıdır MUSTAFA KEMAL.

Gençliğini askeri rüştiyede geçirerek vatan aşkıyla bir ve beraber büyüyen yiğidin adıdır MUSTAFA KEMAL

Birinci dünya savaşında Çanakkale’yi geçilmez yaparak bir Dünya savaşının yönünü değiştiren gücün adıdır MUSTAFA KEMAL

Mondros Antlaşmasının vatanımızı fiilen ve resmen işgal atına alan maddelerini hiçe sayarak kapı kapı, diyar diyar gezerek Milli Mücadele ruhunu ayağa kaldıran yüreğin adıdır MUSTAFA KEMAL.

Misakı milli sınırlarını koyarak vatanın bölünmez bütünlüğünü tüm dünyaya kabul ettiren dayanağın adıdır MUSTAFA KEMAL

Türk Milletini bölüp parçalayıp ve sömürü odağı haline getiren Sevr antlaşmasını kurtuluşun Sevr antlaşmasında olduğunun fetvasını veren iç ve dış düşmanlara rağmen bağımsızlıktan ödün vermeyen Lozan Antlaşmasını, kabul ettiren eşsiz mücevherin adıdır MUSTAFA KEMAL.

“Milletin İstiklalini yine Milletin azim ve kararı kurtaracaktır” diyerek tüm millete seferberlik ilan ederek işgal altında olan ve yıkılan bir imparatorluktan Kurtuluş savaşı vererek Türkiye Cumhuriyetini kuran cesaretin adıdır MUSTAFA KEMAL.

Sadece kurtuluş savaşı vererek Türkiye Cumhuriyetini kuran değil, Osmanlıyı kurtuluş savaşına iten nedenleri bulup ilke ve inkılâplar yaparak Cumhuriyeti sağlam temeller üzerine oturtan aklın adıdır MUSTAFA KEMAL.

“Tam bağımsızlık ekonomik bağımsızlıkla mümkündür” diyerek Milli iktisat kongreleri düzenleyerek Türk Milletini bağımlı olmaktan kurtaran sırrın adıdır MUSTAFA KEMAL.

Halkı siyasi ve sosyal alanda çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştıran asaletin adıdır MUSTAFA KEMAL.

“Hayatta en hakiki mürşit ilimdir “diyerek Türk Milletini cehaletten kurtarıp ilim dünyasıyla buluşturan yolun adıdır MUSTAFA KEMAL.

İslam’ı hurafelerden arındırarak, İslam’ı belli bir şekle tıkıp her türlü oyunlara alet etmekten kurtarıp İslam’ın özünü yaşatan rehberin adıdır MUSTAFA KEMAL.

Şimdi söyler misiniz bana bu eşi bulunmaz dehaya hayran olmayıp onun çizdiği yoldan yürümemek ve kurduğu Cumhuriyetin bekçisi olmamak mümkün müdür?

Bugün Mustafa Kemal Atatürk’e düşmanlık besleyenler, dün kurtuluş savaşından Atatürk’ün savaşıp denize döktüklerinin torunlarıdır .Bu torunlar şunu bilmelidir ki bizlerde Atatürk’ün vatanı emanet ettiği gücünü asil kanından alan gençleriz .

Biz yedi yaşında bu vatanı koruyacağız diye AND içtik. Bu vatan üzerinde emelleri olanlar bunları unutmamalı.

Ruhun şad olsun ATAM…

Rabia ALİOĞLU

 

 

Bu yazı 1369 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar