Surda bir gedik açtık… (Enis Karani Arda)
Reklam
Misafir Kalem

Misafir Kalem

Surda bir gedik açtık… (Enis Karani Arda)

06 Mart 2014 - 17:05 - Güncelleme: 30 Ocak 2016 - 09:38

Ana muhalefet partisini yeterli görürsünüz görmezsiniz bilmem. Kılıcdaroğlu’nu seversiniz sevmezsiniz bilmem. CHP’nin politakalarını beğenirsiniz beğenmezsiniz bilmem. Kimine göre doğruları, kimine göre de birçok hataları vardır elbet… Ancak Türk siyasi tarihinde sessiz bir devrim yasandı geçen gün.

2013 yılının en büyük gelişmesini görmezden gelen Türk medyası ve siyasi sahası geçen gün- tam 1 yıl 5 gün sonra- bu gerçekle tanıştı. Türk medyasının 2013 yılının en büyük başarısıydı bu gizleme olayı… O gerçek Haydar Baş’ın kendisi ve Milli Ekonomi Modeliydi.

İlk defa bir Türk bilim adamı ve siyasetçisi Rusya meclis Duma’ ya davet edildi, dinlendi, ekonomi modeli tartışıldı takdir edildi ve uygulamaya kondu. Bu dev adım 6 Tane Uluslararası sempozyumlarla bütün dünyaya duyuruldu. İktisat bilim adamlarınca dünyayı sömüren kapitalist ekonomiye alternatif olarak görüldü. Ekonomi literatürüne girdi. Ama bizde bizim medyamızda “ kedinin ağaçta kalmasını yarım saat haber yapan” kocaman kanallarımızda ”tık“ olmadı. Ne diyelim 2013 yılının haber ödülü(!)

CHP Genel başkanı Ana Muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ı İstanbul da ziyaret etti ve bu gerçeği gördüğünü söyledi. Onun adına sevindirici bir durum. Tebrikler Sayın Kılıçdaroğlu… Ana muhalefet adına, bu millet adına da teşekkürler Kılıçdaroğlu… Bu bir devrim oldu aslında. Yeniden ekonominin devrimi, yeniden doğuşun devrimi…

Gelelim Koca Türk medyasına! Böylelikle surda bir gedik açıldı ne diyelim. Körseniz sağır olun, sağırsanız kör. Bu gerçeği gizleyemeyeceksiniz artık. Kulaklarınız kapalı olsa da duyacaksınız, gözleriniz kapansa da açacaksınız. Çünkü “Ey kahpe rüzgâr artık nereden esersen es”

Enis Karani

Bu yazı 259 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar