Türk Milleti Nasıl Yok Edilir? (Rabia Alioğlu)
Misafir Kalem

Misafir Kalem

Türk Milleti Nasıl Yok Edilir? (Rabia Alioğlu)

01 Ekim 2014 - 09:53 - Güncelleme: 13 Ocak 2015 - 16:04

Tarih boyunca Batı dünyası,Türk milletini birçok savaşlar ve seferler düzenleyerek yok etmek istemiştir. Müslüman Türk Milletini iktisadi, sosyal, askeri, kültürel vb birçok alanda etkisiz hale getirip bu toprakları ele geçirmek isteyenler Türk Milletine kılıç çekerek bunu başarmak istemişlerdir.

Türk Milleti yapılan tüm bu saldırılar karşısında hiçbir zaman bağımsızlığından ödün vermemiştir. Anıtkabirin girişinde Aslanlı bir yol vardır orada ikişerli ikişerli gruplandırarak toplam 24 tane aslan bulunmaktadır. Burada 24 aslanın olmasının sebebi 24 oğuz boyunu, aslanların ikişerli olması birlik ve bütünlüğü, aslanların kedi şeklinde oturması barışseverliği ve aslanların ağzı açık dişleri önde olması ise herhangi bir saldırıda vatanlarını savunacaklarını simgeler. Türk Milletini yok etmek için saldırı düzenleyip kılıç çekenler, Türk Milletinin vatanını korumak için canını hiçe sayarak kanının son damlasına kadar savaşıp, canını verip bağımsızlığını vermeyen bir millet olduğunun şuurunda olmuşlardır. Bunu her defasında yenilgiye uğratmak için saldırı düzenleyip her defasında mağlup olan batı çok iyi farkındadır. Bundan dolayı Türk Milleti “ASKER MİLLET” olarak anılmaktır.

Asırlar boyunca topla, tüfekle, kılıçla yenilemeyen Türk Milletini batı farklı yollarla yenmeye çalışmıştır ki işte bu noktada başarılı olmuştur. Bir ulusu işgal etmenin ve köleleştirmenin iki yolu vardır biri kılıçla diğeri ise borçla. Bizi kılıçla yenemeyen batı ekonomik olarak dışa bağımlı hale getirerek bizleri mağlup etmeyi başarmıştır. Osmanlı devleti 600 sene boyunca dünyaya hüküm sürmüş bir devlettir ve Cihan imparatorluğu olarak bilinir her türlü taarruza rağmen işgal edilemeyen Osmanlı Devleti 1854 kırım savaşından sonra İngiltere’den almış olduğu ilk borçla işgal sürecine girmiştir. Bunun bilincinde olan Batı Osmanlıyı dışa bağımlı hale getirerek sömürmüş ve Türk milletini hem fiilen hem de resmen işgal altına almıştır. İşte Mustafa Kemal Atatürk bu bilincin farkında olarak Milletini kurtarmak için sadece Kurtuluş savaşı vermemiştir ülkeyi her alanda bağımsız hale getiren Mustafa Kemal yapmış olduğu Milli İktisadi Kongreleriyle ekonomik alanda da Türkiye cumhuriyetini bağımsız hale getirmeyi amaçlamıştır. Ekonomi de millileşmeyi hedef alarak Türk Milletini ekonomide dışa bağımlı olmaktan kurtarmıştır.

 İşgal altındayken dahi kurtuluş savaşı vererek vatanını kurtaran ve ekonomik alanda da bağımsız olan Türk Milleti, bugün uygulanan sistem sayesinde  dışa bağımlı hale gelerek işgal edilme sürecindedir. Mevcut Kapitalist sistem devam ettiği müddetçe Türkiye hem fiilen hem de resmen işgal altında olacaktır.

 

Rabia ALİOĞLU

Bu yazı 973 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar