Yahudi cesaret madalyali Müslüman Başbakan’dan dünya lideri...
Reklam
Misafir Kalem

Misafir Kalem

Yahudi cesaret madalyali Müslüman Başbakan’dan dünya lideri olur mu? / Furkan Talay

16 Eylül 2013 - 20:12

2002 yılında iktidara gelen AKP bilindiği gibi “camiler kışlamız, minareler süngümüz” olacak diye yola çıkmıştı. Yalnız bu vaadlerinin tam tersine İslam tarihinde örneği görülmemiş yanlışları hayata geçirdi ve icraatleri ne yazık ki İslam adına yaptı.

Uyguladığı siyasetle milletimizi çeşitli entrikalarla kandıran Başbakan'a en sonunda yandaşları ''Dünya Lideri Recep Tayyip Erdoğan'' benzetmesini yakıştırdılar. İsterseniz Başbakan'ın bu ünvanı hakedecek neler yaptığına bir göz atalım ;

* AB mevzuatına uygun Türk Gıda Kodeksi’nde domuz eti satılabilir kasaplık et olmuş, satışı serbest bırakılmıştır.
* Din dersi kitaplarından Kelime-i Tevhid’in ikinci kısmı olan “Muhammedün Resulullah” çıkarılmıştır.
* İçişleri Bakanlığı’nın 2006 yılındaki 2227 sayılı kararı ile nüfus kâğıtlarından ‘dini İslam’ ibaresi kaldırılmıştır.
* İmar Kanunu’nda yapılan değişiklikle “cami” ifadesi “ibadethane” olarak değiştirilmiştir. Daha sonra mahalle aralarında 70 bin kilise evi açılmıştır.
* Erdoğan, 2002 seçimi öncesi Of’ta “Türkiye’de 30’a yakın etnik grup ve 4 hak din vardır.” demiştir.
* Bu hükümet, Urfa’da Halilürrahman’ın karşısında dinler bahçesini, 2004 senesinde Antalya’da başka bir dinler bahçesini açmıştır.
* Başbakan, Bismillah diyerek kilise kurdelesi kesmiştir.
* AKP döneminde 2005’de yapılan TCK değişikliği ile zina suç olmaktan çıkarılmıştır.
* AKP 3 Nisan 2007’de Kasımpaşa’da Büyük Piyale Kur’an Kursu’nun yıkımına karar vermiştir.
* Kur’an kursu yıkılırken Van Akdamar Kilisesi 3 milyon TL para harcanarak onarılmış ve ayine açılmıştır.
*15 Ağustos 2010-2011-2012 tarihlerinde Trabzon Sümela Manastırı’nda ayin gerçekleşmiş; 19 Eylül 2010 - 11 Eylül 2011 ve 9 Eylül 2012’de Van Akdamar’da ayin yapılmıştır. İzmir’in Çeşme beldesinde Pazaryeri Kilisesi’nde ve Diyarbakır Surp Giragos Ortadoks Kilisesi’nde ayin yapılmıştır.
* AKP döneminde ilk defa kilise imarı için yer tahsis edilmiştir.
* İlk defa bu hükümet döneminde camiler kiliseye çevrilmiştir.
* Peygamberimize “Muhammed kılıçla din yaymaktan başka ne yapmıştır?” diyen Papa 16.Benedik’i Erdoğan uçağın merdivenlerinde karşılamıştır.
* İslam dininde yasak olmasına rağmen 2004 senesinde din dersi kitaplarına Hz. Peygamberimiz’in minyatür resimleri konulmuştur.
* AKP döneminde “Allah katında tek din İslam’dır” ayeti, AB ve ABD’den gelen tepkiler nedeniyle Cuma hutbelerinde yasaklanmıştır.
* 24 Eylül 2008’de AKP hükümetinin Milli Eğitim Bakanlığı, İmam Hatipler’de dinler tarihi dersine Hristiyan rahip ve hahamların davet edilmesini ve gençlere ders vermesini istemiştir.
* AKP döneminde bedava dağıtılan din dersi kitaplarından Gökbulut ve Öcal’ın hazırladığı 6. sınıf “Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi” kitabında sayfa 118’de Veda Hutbesi’nde yer alan “Allah ve Resulünün sünneti ifadesi” çıkarılmıştır.
* 2005’te onaylanan Din Kültürü kitaplarında Kelime-i Tevhid, “La İlahe İllallahtır” şeklinde yer almıştır.
* Bazı köylerde ilköğretim çocuklarına ücretsiz dağıtılan ilkokul 1.sınıf okuma-yazma öğreniyorum kitaplarında 13 ve 15.sayfalarda kiliseye giden üç çocuk resmedilmekte, haç işareti olan ve kilise dualarını gösteren fotoğraflar bulunmakta idi. (12.7.2004 tarih ve 115 sayılı onay taşıyan AB destekli kitaplar)
* 26.9.2004’te kabul edilen 5237 sayılı kanunla evinde Kur’an öğretenlere hapis cezası getirilmiştir.

*Irak savaşı sırasında 31 Mart 2003 tarihinde ''Wall Street Journal''e verdiği demeçte ''Kahraman genç kadın ve erkek Amerikan askerlerinin olabilecek en az kayıpla evlerine sağ salim dönmeleri için dua ediyorum.'' demiştir.

*Başbakan 14 Ocak 2004'te Yahudi lobisinden ''Üstün Cesaret Madalyası'' almıştır.

*Irak'a girmeye tereddüt eden ABD'ye sonsuz cesaret ve destek veren AKP bugün de aynı şeyi Suriye'de yapmıştır ve Rusya'dan çekinerek 'sınırlı operasyon yapacağız' kararı veren ABD'ye cevap olarak 'sınırlı operasyon yetmez' demiştir.

Bu icraatlere baktığımızda suçlu olan kişi Başbakan değildir. Başbakan’a bu ünvanı layık gören destekçileridir ki zaten Recep Tayyip Erdoğan Müslüman olduğunu beyan etmesine rağmen boynunda ‘Yahudi Üstün Cesaret Ödülü’ olan bir Başbakan’dır. Suçlu olan bu itikadi ve Türklüğe yakışmayacak hainlikleri görmezden gelip aksine her yanlışında iktidara daha fazla destek veren milletimizdir. Halkımıza tavsiyemiz verdikleri her oydan dünya ve ahirette mesul olduklarını unutmadan kendilerini hesaba çekmeleridir…

Furkan Talay

 

Bu yazı 252 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar