Yunanlı doktorlar / Fatıma Hançer
Reklam
Misafir Kalem

Misafir Kalem

Yunanlı doktorlar / Fatıma Hançer

02 Kasım 2013 - 16:11

Sayın Sağlık Bakanımızı televizyonda izleyince tabiri caizse şoke oldum. 7 bin işsiz Yunanlı doktora Türkiye Cumhuriyetinin kapılarını açacakmış. Bu nedir, nasıl bir gaflet ve dalalettir.

Cumhuriyetimizin 90’ıncı yılını kutladığımız bu günlerde Yunanlıları denize dökeli kaç yıl oldu da biz o günleri unuttuk. Daha dün, canımıza malımıza namusumuza kast eden Yunana muhtaç hale geldik. Eminim ki Yunanlılar bu duruma çok sevinmişlerdir ve fırsatı kaçırmayacaklardır.

Ama suç bizde ki tarihini iyi okumamış, değil geleceği, burnunun ucunu dahi göremeyen siyasetçileri başımıza getirirsek olacağı bu. İçine düştüğümüz durumu anlamamız için daha başımıza neler gelmeli, her günümüz birbirinden daha acı haberler ve olaylar ile dolu.

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş “Türk Milleti aya kalk” derken çok doğru söylüyor. Biz yattıkça uyudukça vatanımız toprağımız canımız elimizden gidiyor.

Atatürk beni Türk Hekimlerine emanet edin derken neyi kast ediyor acaba hiç düşündünüz mü? Yunanlıya değil canımız, sağlığımız, kapımızın önündeki ayakkabı bile teslim edilmez. Yunanlı kim Türkün sağlığını korumak kim.

Bizi idare edenler Mustafa Kemal Atatürk’ün; “Beni Türk hekimlerine emanet edin” sözünü ne çabuk unuttular.

Ülkemizde doktor sorununu çözmek çok kolay… Yeter ki Prof. Dr. Haydar Baş Hocamıza kulak verelim, evlatlarımıza sahip çıkalım. Ülkemiz halkına hizmet vermek isteyen gençlerle dolu yeter ki fırsat verelim.

Fafıma Hançer

Bu yazı 289 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar