8 ŞUBAT 2015 BU TARİHİ UNUTMAYINIZ…
Nejat Taşkın

Nejat Taşkın

8 ŞUBAT 2015 BU TARİHİ UNUTMAYINIZ…

12 Ocak 2015 - 23:10

      İstanbul’da bulunan Kilis vakfının 8 Şubat 2015 tarihinde laleli Zürich oteli salonlarında Pazar günü saat 14’de 2015 yılı olağan genel kurul  toplantısı var.

      Uzaktan yakından teşrif ederek hemşerilerimizle bu özel günde bir araya gelerek hem geçmiş yılın ve hem de içinde bulunduğumuz yılın muhasebesini yapacağız.

      14 yıldır Kilis Vakfı başkanlığını büyük bir özveriyle yürüten Sayın Başkan Yaşar Aktürk bu görevi aldığında on bir arkadaşıyla birlikte doksansız yürütmenin her an heyecanını yaşamaktadır.

      Bende 30 yıldır hizmet verdiğim görevlerimin artık son aşamasına geldiğimi düşünüyorum.15 yıldır Genel Sekreter olarak Sayın Yaşar Aktürk’le birlikte geçirdiğimiz bu günlerin hep heyecanını yaşadım.Geriye doğru sardığımızda bu Kilis Vakfı öğrenci yurdunun açılışına büyük emekler vererek Sayın Mehmet Otay hemşerimle birlikte Sayın Reisi Cumhur Süleyman Demirel’e yazdığımız mektubu düşünüyorum…

      Sayın Vali Nevzat Ayaz,Sayın Süleyman Demirel’den gelen cevap üzerine beni acil Vakıf telefonunu arayarak yanına çağırıyordu. Derhal yanına gittim.Takıldığımız sorunları anlattım Fatih belediyesi yurt binasının bulunduğu sokakta Kilis Vakfının açılısına muhalefet ediyorlardı.Kendisine davayı arz ettim onlarda cevap verdi.Bir Vali muavinini çağırarak bu arkadaşı dinle ve gerekeni yapın  yurt binası en kısa zamanda açılsın dedi.Çok sevindim.

      Sevincimin güzelliğini şimdi sizlere yansıtmak için emin olun kelime bulamıyorum işte yıllardır bu binada çalışkan,samimi,Cumhuriyeti  seven Kilis Liselerinden mezun olarak İstanbul üniversitelerine kazanmış olarak heyecanla buraya geliyorlar,dört yıl okuyup ülke genelinde büyük görevler üstleniyorlar.

      Şimdi tıp,hukuk,mühendislik ve aklınıza gelen her tür meslekleri sahibi olarak görev yapıyorlar…

      Bunları niye yazıyorum çünkü Kilis Vakfı ve Kilis Vakfı öğrencileri  verdiği desteği 81 ilimiz içinde yalnız ve yalnız Kilis ilinde gördüğümüz için  yazıyorum.Onun için tüm bunları 8 şubat 2015 Pazar günü konuşarak,Kilis ilimizin başarısını yaşacağız.

      Bana gelince eğer müsaadeniz olursa artık 84 yaşımın verdiği yorgunlukla Pendik-Topkapı arası yolculuğumu noktalayarak evime çekilip hayatımı son günlerimi izleme altına alıyım.

      Bütün bunları değerlendirebilmiş sizlere ait,sizleri çok seviyorum ama bende bu sevgiyi hak etmiş bir hemşeriniz olarak sizleri selamlarken 2 ayda bir çıkarmaya çalıştığım Dünyada Kilis Dergisini 20.yılında sizlerle birlikte paylaşmak istiyorum.8 Şubat 2015 Pazar günü saat 14’te Laleli Zürich otellerine uğrar ve Sayın Başkanımızla birlikte bütün üyelerimizin güler yüzlerle karşılayarak bir Kilis ilini düşünmenin mutluluğunu birebir yaşamış olursunuz…

      Çünkü bu güzel tabloda sizinde maddi ve manevi katkılarınızla işte bu ses veren bir Kilis Vakfı 8 Şubat 2015 tarihinde karşınızdadır.

      O halde katılacaksanız aşağıdaki telefona müracaat ederek, kendinizi tanıtıp bize ulaşınız.Sizleri selamlıyor,hoşçakalın diyorum.

      Telefon:0212 531 5037

Bu yazı 324 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar