ARTIK VEDA ZAMANI GELDİ
Nejat Taşkın

Nejat Taşkın

ARTIK VEDA ZAMANI GELDİ

31 Temmuz 2015 - 12:38

32 yıl önce,Aksaray ve laleliye gelişimin hikayesini yazmak ve artık bu yörelere veda etmek için bu veda mektubumu yazmak zaruretini duydum.

 

Evet,32 yıl önce merhum çok sevdiğim hemşerilerimden biri olan Mehmet zelzele ile Topkapı semtinde bir Kilisli hemşerimin otelinde yapılan hemşeri toplantısında daha evel ismini duyduğum Mehmet zelzelenin çağrısı üzerine laleli semtinde yeni açtığı pizza oteline beni müdür olarak çağırdı ve fazla itiraz etmeme fırsat kalmadan emekli olduğum ordudan 52 yaşında bu göreve başladım.7 yıl süren bu görevim içinde bu yöredeki Kilisli hemşerilerimle tanıştım sayın abdurahman kadıoğlunun tasfiyesi ve sayın dr.mehmet dinç türkün beni ikna etmesi ile lalelide kurulan kilis kültür derneğine ve ogün bu derneğin başkanı olan sayın Necati çakıra lanse ederek hem piza oteli müdürlüğünü hemde laleli kilis kültür derneği üyeliğini üstlendim.

 

Birkaç yıl içinde kurulan dernegın kilis vakfına dönüşmesi ve örgenci yurdu yapılması için sayın Necati çakırın ve arkadaşlarının gösterdiği gayretle ve benim ve sayın üyemiz Mehmet otay ile sayın merhum reisi cumhurumuz Süleyman Demirel yazdığımız mektup ile kilis vakfı yüksek erkek yurdu açılmış oldu ve aşağı yukarı 20 yıldan beri bu faaliyet devam etmektedir.bende bu faaliyetlerin içinde bulunarak sayın hemşerilerimle önce sayın Necati çakır sonra 15 yıldan beri sayın yaşar aktürk ve arkadaşların yönetiminde genel sekreterlik görevini yürütmekteyim.

 

Bu hikaye uzun bu hikayeyi ayrıca bir kitap haline getirecek kilis vakfında 35 yıl laleli ismi altında inşallah sizlere yansıtacağım.

 

Şimdi,84 yaşındayım Pendik Topkapı sur içine günde 4 vasıta değiştirerek iki saat gidiş 2 saat geliş yolculuk adıyorum bir yerde artık bu gidiş gelişleri noktalamak istiyorum.

 

Ancak başkanım sayın yaşar aktürk ten ve sayın yönetim kurulu arkadaşlarından ayrılmak çok zor başkanımızın hele,bir eğitim gönüllüsü olan onu tanıdıkça beni daha çok etkilemiştir bütün bunlara rağmen,kısmet olursa 2015 ağustos ayı içinde gücüm yetiğince çalışmaya devam edecek,2015 eylül ayı içinde senelik iznimi kullanacak ve 2015

 

1ekim ayın dada sizin onayınızla görevimden istifa edeceğim.bana bu konuda yardımcı olacağınızı umut ediyor bu süre içinde bir isim önerdiğinizde ona canla başla görevimi teslim edecek ve sizleri saygıyla selamlıyacagım

 

kurtuluşunda ki o attığı imzanın heyecanını bir kere daha yaşıyor ve ulusa yaşatıyordu. İşte bu ülke, büyük liderin bu batmayan ğüneş hırsı, içinde bu günlere taşındık ve ilelebet yaşama , büyüme sözü verdik. O ğün merhume prof. dr. Türkan salonlarında , bu büyük Türk kadınını da rahmetle ve saygı ile anmak olanağını da bulduk. Çılgınca alkışlar vardı , o

 

NEJAT TAŞKIN…

Bu yazı 1000 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar