Bir Muhteşem Genel Kurul Toplantısı
Reklam
Nejat Taşkın

Nejat Taşkın

Bir Muhteşem Genel Kurul Toplantısı

13 Şubat 2015 - 14:21

Nejat Taşkın

                8 Şubat 2015….

                Pazar günü saat 14:00 sıraları İstanbul Laleli semtinde bulunan Zürich Oteline giden bütün yollar tıkalı…

                Çünkü Kilis vakfının 2015 yılı 22. Genel kurul toplantısı bugün ve bu saatte yapılacak,İstanbul’da bulunan üyelerimizle,misafirlerimiz ayrıca İstanbul dışından gelen misafirlerimiz bu salonda toplanarak Kilis’i Kilis Vakfını ve güzellikleri dile getirecekler.

                Saat 14…

                Sayın Yaşar Aktürk Kilis Vakfı başkanı olarak toplantıyı açıyor ve sözü Genel Sekreter olarak bana bırakıyor karşımda göz kamaştırıcı bir tablo var.Bu tabloda:

                Sayın Kilis Valisi Süleyman Tapsız, Sayın Kilis Milletvekili Opr.Dr.Fuat Karakuş,Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara ve Sayın 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İsmail Güvenç ayrıca Kilis Turizm Müdürü Abdullah Aldemir, yeni ve eski Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan ve Abdurrahman Sevgili ve Daha birçok güzide misafirler var.

                Prof.Dr.Alaettin Yavaşça,Prof.Dr. Hamit Işıklar,Prof.Dr.Mustafa Öz il anda göze çarpan Kilisli hemşerileri ve doğayenleri  Kilis sevgisiyle dolu güzel insanlar…

                Tablo muhteşem.Bir yanda onlarca  misafirler bir yanda öğrenciler,bir yanda Vakfın değerli üyeleri ve başlıyoruz,gündemi açıyor,Saygı duruşu ile Atamızı,Şehitlerimizi ve aramızdan ayrılanları rahmetle anıyoruz.

                Divan teşkil ediliyor.Başkan Sayın Alaettin Yavaşça üyeler Sayın Avukat Reşit Erdoğmuş ve Avukat Günay Öndeş gündemi konuşuyor tartışıyor ve denetim raporlarını okuyarak Sayın Yaşar Beyin sunumunu okuyor ve toplantı güzelliklerle plaket dağıtımlarıyla devam ediyor.

                Alkışlar arasında güzel ve deneyimli şarkıcı hemşerilerimiz Mehmet Yakar,Sevim Seçkin  göz  doldurucu Kilis Türküleriyle bir güzel tablo yaşattılar.

                Alkışlar alıyor Al ale dost dostlar zilgit sesleri arasında bir büyük Kilis fotoğrafını izleme altına alıyoruz.Bu fotoğraflar bu güzellikler bugün bize Kilis’imizi ve doğduğumuz yeri yansıttığı için bütün gülümseyen yüzlerde o cennet köşesi Kilis’imizi yansıtan bir muhteşem gösteri var.İşte hizmeti geçenlere başta Valimiz  Süleyman Tapsız olmak üzere Bolu Valisi  Ahmet Zahteroğullarına ve Belediye Başkanı Hasan Kara ile birlikte 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof.Dr İsmail Güvenç’e sunulan plaketler duygu ve heyecanı dile getirirken onların Sayın Başkan Yaşar Aktürk’e sundukları plaketler ve ayrıca bir Kilis tarihi Ulu Camisinin büyük boy portresini hediye ederek çok daha anlamlı bir ortam sergiliyor.

                Bu arada bir hemşerimiz 15 öğrenci bursu vereceği sözünü ifade ederken dinmeyen alkışlar arasında daha canlanıyor ve biraz sonra detaylı konuşmalar yapacak olan Sayın Hasan Kara ile Sayın Valimiz Süleyman Tapsız’ın perdeler üzerinde izah edeceği sunum büyük yankı yaratacak ve Kilisin doğal güzelliklerini ele alan bu büyük ve muhteşem bürokratların doyulmaz başarısına alkışlarla verilen cevaplar salonda derin izler bırakarak yükselcektir.Bu arada gazeteci genç ve dinamik arkadaşımız Adem Canözer Sayın Başkan Yaşar Aktürk’e sunduğu  Yaşam boyu başarı plaketi güzel ve duygulu bir fotoğrafı sergilerken  saat 14:00 başlayıp saat 19’a geldiği halde salonda alkışların dinmediği bir ortamdı.

                Mehmet Yakar,Sevim Seçkin,Bilge Özkan Türk Sanat müziğinin önderleri konserlerine devam ederken  şiirleriyle denetleme kurulu başkanı Fatih Volkanın kardeşi Sayın Mustafa Volkan güzel şiirleriyle salonda alkış heyecanı yarattı.Laleli Zürich otelinde gecenin ışıkları pırıl pırıl yanarken dışarıda hafif yağan yağmurun ıslattığı kaldırımlarda Sayın Yaşar Aktürk’ün elini sıkarak yüreyen Kilisli hemşerilerimizi tek tek kapıya kadar uğurlayarak ilgilendi.

                Bu sevgi dolu bakışlar devam ediyor hepsinin gündeminde keşke bu toplantı sabaha kadar devam etse diyebilen bir portre çiziliyordu.Gece sona ererken bir Kilis Vakfı toplantısı sona eriyor ve bir tarih unutulmamak üzere not ediliyor.

                8 Şubat 2015 Kilis Vakfı 22.Olağan Genel Kurul Toplantısı hoş geldiniz güle güle biz sizleri,siz bizleri unutmayınız çünkü biz unutturmayacağız.

Bu yazı 336 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar