Devlet 2 Ayda 2 Milyon Çiçek Parası Veriyor Ve Emeklinin…
Nejat Taşkın

Nejat Taşkın

Devlet 2 Ayda 2 Milyon Çiçek Parası Veriyor Ve Emeklinin…

06 Nisan 2016 - 13:50

Gazeteler manşet atmış.Devlet geçen yıl olduğu gibi bu yılda çiçek harcamalarında büyük masraflar yapmıştır.İki ayda iki milyon.Ve benim emeklim Nejat TAŞKIN torba yasa ile birinci derecenin birinden 4’üne getiriliyor ve emekli Nejat TAŞKIN koşarak bankaya gidiyor.Maaşına gelen zam aylık 4.5 tl. Banka memuru yüzüme baktı ödeyeyim mi amca dedi. Evet dedim ödeyiniz. Devletim böyle layık görmüş. 30 yıl TSK’da çalışıp emekli olup 30 yıl sonunda 3 derece birden artan maaş göstergeme yansıyan maddenin karşılığı 4,5 Tl idi.

Ama devletimizin canı sağ olsun diyoruz.TBMM den çıkan böyle yasalara hayranlığımı ifade ederken 85 yaşıma rağmen hala çalışıyorum dersem sonuna sadece bir cümle eklerim….

Devletimiz sağ olsun !...

Nedense bu ülkede emekli olmak bir mahrumiyet ve bir sıkıntı göstergesidir.Meclisten emekli lehine düzenlemeler çok nadir ve düşük ölçekte çıkar.Aylardır banka göstergesi dediler ümitle bekledik.Belki yeni bir seçim döneminde kara verilir biraz ferahlarız.

Anlamadığım nokta budur.Birileri ne olur çıkıp anlatsın. 2 ayda 2 milyonluk çiçek iyi güzelde orta direğe de çiçek açtırsanız biraz.

Evet bahar geldi belediyelerimizin dizi dizi sergilediği Lale görüntüleri Lale Devri izlenimleri verirken ne olur birazda bizim emeklilerimize Lale Devri esintileri yaşatın.Belki çok şey istedik sizlerden ancak ne olursa olsun emeklinin hali pek iyi değil.Bizde deniz kıyılarında tatil yapalım.Maalesef imkanlarımız hep kısıtlı.Ordu plajlarımız vardı.Şimdi orada bile yıllık kart 40 tl olmuş.İçerideki bütün donanımlar sivil teşkilatlara devredildiği için dışarı ile sadece kuruş fakları oluyor.Onun için ordu evlerinde artık yoğunluk ve şenlik devirleri sona ermiştir.

Emeklinin sesine kulak veriniz ve dertlerine bir nebze olsun merhem olunuz.Çok şey istemiyoruz geçimimizi kimseye muhtaç olmadan sağlayabilmemiz bizim için kafidir.Emekli olan kimse ömrünün geriye kalanını biraz olsun huzur içinde geçirme hakkına sahip olmasın mı ? Geçen yıl sadece 17 lira olan kart giriş bu sene 40 lira.Daha sonra benim maaşıma gelen zam 4,5 tl.Harca harca bitmez.Ne olur biriniz olsun ziyanı yok Nejat TAŞKIN’ın maaşına 4,5 lira aylık zam gelsin ve gişe memuru gişe memuru bunu da mı alacaksın amca desin ve ben bu zammı doya doya harcarken vatanım sağ olsun derken sizleri muhabbetle selamlayayım…

Bu yazı 906 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar