GÜNDEMDE YİNE KİLİS...
Reklam
Nejat Taşkın

Nejat Taşkın

GÜNDEMDE YİNE KİLİS...

27 Nisan 2016 - 11:42

Bana soruyorlar? Sokaklarda beni tanıyan bilenler ne olacak bu Kilis'in hali , ne zaman suküt sağlanacak diye? Bende ilgili yerlere sesleniyorum. Lütfen bizlere kulak veriniz ve bizleri aydınlatınız ne olacak doğduğumuz bu güzel kentin hali?

Sanılmasın biz İstanbul’daki Kilisliler olarak keyif çatıyor, yan gelip yatıyoruz. En az Kilis’teki hemşerilerimiz kadar telaşlıyız. Acaba akraba, eş dost tanıdığımıza bir şey olacak mı bugünde sağ salimler mi diye?

Kurtuluş Savaşı destanının en özel paragraflarından birinn yazıldığı Kilis’imizde aynı heyecan ve kararlılık elbet vardır. Yeni Sakıp Beyler, Aslan Beyler, Kartal Beyler bu halkın bünyesinde mevcuttur. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Kilisli elbette aynı karakteri yine sergilemekten kaçınmamaktadır. İçimiz yanıyor, ülkenin bir yanı PKK terör örgütü ile savaşıyor bir yaında canlı bombalar ve Kilis’imizede yurt dışından saldırılar.

Kilis’imiz için bütün ülkemizin yüreğinin yandığını biliyor ve hissediyoruz. Ancak herkesin taşın altına elini tereddütsüz koyduğunu görmekte isteriz. Atatürk’ümüzün kurduğu bu Cumhuriyet Türkiye’sinde gerekirse 80 milyon bir olup Kilis’te kendimizi siper etmeye hazır olmalıyız.

Gelen haberlere üzülmemek elde mi? Şimdilerde tam baharın güzel tabloları yaşanması gereken Kilis hayalet şehre dönüşmüştür. İnsanlar kapı çarpmasından bile tedirgin olmuş sokaklar cıvıltıdan kentinden mahrum hale gelmiştir.

Ale ale dost dost seslerinin arşı titrettiği günlerimizi geri istiyoruz. Sabır taşı idik artık çatladık. İlgililer artık daha ciddiyetle görev başına. Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok ancak kimseye kaptıracak bir karış toprak parçamızda yok. Sadece İstanbul’daki yüzbinlerce Kilisli her an memleketini savunmak için hazır olda beklemektedir. 1200 km yol bir hiçtir.

Yurtta sulh cihanda sulh ne de güzel bir söz imiş değil mi? Sabredelim sabrın sonu selamet diyelim. Allah'tan saldırılarda vefat edenlere gani gani rhamet kalanlarına ve tüm Kilislilere baş sağlığı dilerken kan ve göz yaşına asla teslim olmayacağımızı belirtip aydınlık günlerin çok yakında olduğunu bütün kalbimle hissettiğimi belirtmek istiyorum. Allah'a emanetsiniz güzel hemşerilerim sağlıcakla kalınız..

Bu yazı 863 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar