Güney Doğu Gazisi Oktay Yıldırım…
Reklam
Nejat Taşkın

Nejat Taşkın

Güney Doğu Gazisi Oktay Yıldırım…

30 Aralık 2014 - 16:11

                Onu uzun yıllar önce Kilis ilinde hudut boylarında görev yaptığı yıllarda çok uzaktan tanımış,fakat bir türlü tanışma fırsatı bulamamıştım.Sonları görevden ayrılıp Ergenekon suçlaması dolayısı ile Silivri ceza evine atıldığın da ismini duymuş ve onunla mektuplaşma fırsatı bulmuştum.

                Yazmaya,anlatmaya ve yaşadıklarını birebir dile getirmeye cesaretle öncülük ve sözcülük eden Oktay Yıldırım tahliye olduktan sonra bir daha izleme fırsatı bulamadım.Yayınlanan kitabımda yazamadığım için ona ancak bu köşe yazısında yıllar önce bir ekranda yayınlanan mesajlarıyla yeniden bir meslektaş olarak hatırlamak istedim şayet bu yazımı okur veya başkaları okuyarak bana Kilis ilinde dört yıl görev yapan bu meslektaşımı bana buluşma fırsatı verirlerse çok memnun olurum.

                Onun yıllar önce son yayınladığı mesajındaki şu cümle halen hatırımda dün gibi saklı kalmakta ve onu hatırlamanın heyecanını yaşamaktayım.

                Yazısının sonunda ne demişti Oktay Yıldırım VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN…

                Onu daha güzel daha içten tanıtan şu paragrafını aynen köşeme almakla Oktay Yıldırım meslektaşımın ve onun memleket,vatan ve bayrak sevgisi daha içten ve samimi tanıtmış oluruz…

                Sağlıklı ve başarılı yıllar sizin olması dileklerimle tekrarlıyorum.

                 

Oktay Yıldırım Kimdir?

                Oktay Yıldırım,Astsubay rütbesiyle orduya katılmış,Güneydoğuda yıllarca çarpışmış yiğit ve kahraman bir Türk evladıdır.Kendisi de Güneydoğu Gazilerinde olan ve üsteğmen  rütbesindeyken ordudan ayrılan Hakan Evrenselin ‘’Yer Eksi İki’’adlı romanında anlattığı gerçek kahramanlardan biridir.

                Görevi gereği yerinden ayrılmadan saatlerce buzlu suda kaldığından ayaklarından sakatlanmış ve zorunlu olarak malulen emekli edilmiştir.

                Kendisiyle ilgili bilgiyi de Hakan Evresel vermiştir;Oktay Yıldırım,övünmeyi ve yaptıklarını anlatmayı sevmeyen yüksek bir karaktere sahiptir.

                Halen yürüme güçlüğü çekmektedir.

                

Bu yazı 440 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar