Hepimiz Allah’a Emanetiz
Reklam
Nejat Taşkın

Nejat Taşkın

Hepimiz Allah’a Emanetiz

23 Şubat 2015 - 12:54

Rahşan Gülşan

Kadınının erkeğe emanet edildiği bir ailede büyümedim.Hayata feminizm gözlüğünden baktığım noktalar var ama dinsiz de değilim.

Hayatımı dinin kurallarını merkeze koyup ona göre yönlendiren biri de değilim.Dedim ya,yetiştiğim aile hayata din penceresinden bakan bir aile değildi.Babamın tek bir ideali vardı benimle ilgili:Okuyup kendi hayatımı kurmam.Kimseye ama kimseye muhtaç olmayacağım bir hayat kurmam onun için çok önemliydi.

Babam Kilis’in en ücra mahallelerinden birinde dünyaya gelmiş.Okula 11 yaşında yazılmış.Ama mahallesinden üniversite kazanan tek çocuk olmuş.Sonra Ankara Hukuk’ta okumuş.Ezilen,dayak yiyen,horlanan çok kadın görmüş.Ama kendi babasından görmemiş anacığına şiddeti, ve kendi kızlarının ezilmesini istememiş.Doğu’dan gelen babam,kız kardeşimi ve beni böyle yetiştirdi.

Bizi önce Allah’a sonra kendimize emanet etti.Bu hayal anlayışında çok da yalnız olduğumu zannetmiyorum.Milyonlarca baba,kızını üniversiteye yollarken benzer konuşmalar yaptı.Birileri beğenmese de ,bizi ötekileştirmeye çalışsa da,biz de bu ülkenin insanıyız ve üreten gücüyüz.

Sırtımızı hiçbir  erkeğe yaslamadık,emeğimizle çalışıp bu ülke için her alanda katma değer oluşturduk.O böbürlendiğiniz büyüme rakamlarında biz kadınların da teri ve emeği var.Evet biz hayatımızı dini kurallara göre yönlendirmeyi reddediyoruz.Ve bu ülkenin eşit vatandaşları olduğumuza inanıyoruz.Kimse de bizi bu bakış açımızdan vazgeçiremez.Keşke bizi bunları söylemeye de mecbur bırakmasa…

 

                                                                                                                 

                                                                                                Nejat Taşkın

Kilis Vakfı Genel Sekteri

Bu yazı 349 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar