ÖĞRENCİLER GELDİ, GÜZELLİKLERİ YANSITTILAR………
Reklam
Nejat Taşkın

Nejat Taşkın

ÖĞRENCİLER GELDİ, GÜZELLİKLERİ YANSITTILAR………

13 Şubat 2015 - 14:22

 

 

 

 

 

                                                                                                         

 

 

 

                        Kilis Vakfı öğrenci yurdunda kalan Kilis’li öğrenciler bir Pazar günü güzelliğini Zurih Oteli Salonlarında yapılan 22.Genel Kurul Toplantısı 8 Şubat 2015 tarihinde katılarak duygularını dile getirdiler.

 

                        Onlar Kilis Liselerinden mezun olarak İstanbul Üniversitelerinin çeşitli bölümlerini kazanarak Kilis vakfı Yurduna yerleşip 4 yıllık dönemlerini tamamlayıp yurt genelinde hizmet vermenin heyecanını koşarak,yurdun çeşitli birimlerinde  hizmet vererek, yaşayacaklar.

 

                        Sömestir tatili olması sebebiyle 50 kişilik öğrenci grubundan 25 kişi katılmış ve bunlar adına öğrenci temsilcisi ve dişçilik eğitimini tamamlayarak Doktor olan Enes Ercan söz almış ve arkadaşları adına duygularını dile getirmiştir.

 

                        O duygular salonda alkışlarla karşılanmış ve Doktor Enes Ercan alkışlar arasında konuşmasını tamamlamıştır.

 

                        ‘’Sayın Başkan Yaşar Aktürk başta olmak üzere , tüm arkadaşlarına ve burs veren hemşerilerimize saygılarımızı arkadaşlarım adına iletirken , Genel Sekreter Nejat Taşkın!a Yurt Müdürü Selim Danış’a ve İlhan Gözüuykuluya ve diğer görevli hemşerilerimize de ayrı ayrı teşekkür ederken, böyle bir yurt binamız olmasaydı ben ve arkadaşlarım bu okulları zor bitirirdik.’’

 

                        İşte öğrenci Enes Ercan arkadaşları adına tercüman olurken, bu arada gözlerim salonda bulunan ve buradan okulları bitirerek mezun olan Doktor Mehmet Kesikminare ile Yüksek Gemi Mühendisi Erkan Tosyalı ve İl Başkanı Sevgili öğrencimiz Reşit Polat’a Takıldı. Onlara söz hakkı verdim.

 

                        Dr. Mehmet Kesikminare heyecanlı bir konuşma sunumu yaptı. Çünkü yoksul bir aileden geliyordu. Ben dedi beş yıl burada okudum ve babam bir yemenici dükkanı ile bizleri okutmaya çalışıyordu.

 

                        Ben Genel Sekreter Nejat Taşkın’a rastladım önce burs ve sonrada yurtta kalmaya başlayarak bu heyecanlı günleri yaşama mutluluğu içinde bugün bir hastanenin yoğun bakım çocuk bölümü yetkilisi olarak görev yapmaktayım. İfadeleri alkışlarla karşılanırken Erkan Tosyalı söz aldı ;

 

 

                                                                                                                                

 

 

 

 

 

 

                        Burası olmasaydı ben asla ve asla şimdi bu mevkilerde olamazdım. Onun için Sayın Başkan Yaşar Aktürk ve sayın arkadaşlarına büyük borcumuz var. Onlara teşekkür ediyor ve bizlere bir ağabey bir amca gibi hizmet veren Genel Sekreter Nejat

Taşkın’a ve Yurt Müdürü Selim Danış’a saygı ve sevgilerimizi buradan sunmak isteriz.

 

                        Sizleri unutmayacak ve her zaman her yerde hatırlayacağız. Daha sonra il başkanı Sayın Reşit Polat’a Geldi ve o da duyguları ile ifadeleriyle heyecanlı dakikalara imza attı.

 

                         Onlar konuşurken bende bugün yurt geneline dağılmış ve görev almış öğrencileri düşündüm. Torunum Burak bile burada kalarak bugün İstanbul Barosu Avukatlık kimliği taşımakta ve daha birçokları hekim,hakim,öğretmen,subay,polis kaymakam hatta eczacı ve vali muavini olarak hizmet vermektedirler.

 

                        Bu hizmetin güzelliği işte bize bir Kilis Vakfı Genel Kurul toplantısında güzellikler yaşatırken buraya hizmet veren hemşerilerimizi de unutmayarak 81 ilde ilk olan bu güzel kuruluşumuzu ileriki yıllarda daha parlak daha heyecanlı görmek istedik.

 

                        Bir Genel Kurul toplantısı ve imza Sayın Yaşar Aktürk …….

 

                        Tam manası ile bir eğitim gönüllüsü olan Sayın Aktürk adeta kendini bu göreve adamış ve birlikte çalıştığı arkadaşları ile Kilis İlinden çok uzaklarda olmasına rağmen daima ve her fırsatta Kilis demiştir.

 

                        Çünkü onun belleğinde Kilis’imin Bağları, kekik kokar dağlarının heybetli görüntüsü vardır.

 

                        Selam ve sevgiler tüm Kilis ve Kilis’lilere…………….                  

 

Bu yazı 282 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar