POSTACI KAPIYI ÇALDI VE ZEYTİN DALI,DEDİ…
Reklam
Nejat Taşkın

Nejat Taşkın

POSTACI KAPIYI ÇALDI VE ZEYTİN DALI,DEDİ…

12 Ocak 2015 - 23:08

                Postacı kapıyı iki defa çalar,derler.Ama benim kibar ve nazik PTT dağıtıcısı kapımı bir kere çalar,getirdiği yayınlar şayet,hoş görüntülü ve güzel yayınlarsa bayram eder gülerek ayrılır.

                İşte Zeytin Dalı Dergisinin 2014 yılı sayısının görüntüsünü bana sunarken zile bir defa bastı ve gülerek Zeytin Dalını Uzattı…

                Zeytin dalı,dergisi denince akla Sayın MUHLİS SALİHOĞLU gelir.Yıllardır merkezi Ankara’da bulunan Kilis Kültür Derneğinin Kilis temsilcisi olarak.Bu dergiyi büyük bir ihtina ve titizlikle yayınlar.Hiçbir karşılık beklemeden o Kilis sevgisinin verdiği görüntüyle,hep derneğin Kilis şubesi başkanlığını yürütür ve hem de elimizde tuttuğunuz sayısıyla sizlere yıllardır yakınlaşmaya çalışır.

                Dergiyi elime aldığımda kendimi Kilis’te hissederim elbette doğduğum kent Kilis tam 40 senedir gurbette yaşarım ama her günün ve saatimde Kilis görüntüsü vardır.İşte  bu görüntü Muhlis Salihoğlu seslenişiyle Zeytin Dalı dergisinin güzelliği her vesileyle yansır.Umarım bütün okuyucularda benim gibi düşünüyor ve benim görüntülerimin aynısını görüntülerle yüklüyorlardır.

                Onun bu Kilis sevgisi elbette çok önemlidir.Çünkü Kilis adını yansıtan bu dergide bugünkü Kilis’i ve geçmişteki Kilis’i tarihi görüntüler içinde buluyor ve onları ihtişamla izliyorlardır.

                Bize düşen görev bu derginin bir okuyucusu olarak bu dergiyi maddi ve manevi katkılarınızla desteklemek daha uzun yıllar yaşamasını sağlamaktır.Uzun yıllar ötesinde onun bankacılık döneminde veya emekliliğinin ilk günlerinde Kilis’i sık sık ziyaret eder onunla çok sık muhabbetlerimiz olurdu.Çünkü anlatımlarında hep Kilis olan ,Muhlis Salihoğlu bir ciddi Kilis efendisi ve Kilisi yaşatma ve heyecanlandırma insanıdır.

                İsterdim ki bir siyasi görüntüsü olsun elbette bu görüntü benim görüşümdür zira bu görüntüyle ve bu araştırmalarıyla Kilis iline daha çok hizmetler vereceği kanaatini yaşamaktayım.

                İşte Muhlis Salihoğlu postacı kapımı çaldı,dergimi bıraktı o güzel satırlara ve resimlere daldım maziyi hatırladım geçmiş günlerde bir ağaç altı sohbetlerimi düşündüm ne diyeyim bir yeni yılda sağlıklı ve uzun ömürler temennisiyle seni selamlamak isterim.

                Evet Zeytin Dalı ve Muhlis Salihoğlu,bakınız son sayısını baş yazısında nasıl ses veriyor.

                ‘’Gene Kilis diye başlamış ve başlık atmış’’Tarihi yapılarına sahip çıkmak…

                Merhaba sevgili okuyucularım.Evet ,gene biraz Kilis’imi konuştum kentimiz dedik ilimiz dedik memleketimiz dedik bağrımıza bastık değil mi?O zaman bu bağrımızda sakladığımız Kilis için dileklerimizi de,dile eleştirilirimize de bunları getireceğiz anlatacağız…

                Öncelikle tarihi yapılarımıza sahip çıkarak onarım çalışmalarına memnunlukla katıldığımı söylemeliyim.

                Benim yazılarımı izleyen okurlarım,artık yapılarımız ve yeşil sahalarımız karşısındaki duyarlılığımızı iyi bilirler.Onun dergisinin 78.sayınsında yayınlanan bu yazılarım okuduğumuzda Kilis  ilimize hakikaten candan sahip bir görüntüye sahip olduğumuzu görerek ve sizde benim gibi Sayın Muhlis Salihoğlunu kutlayacak ve tebrik edeceksiniz.

                Geliniz ona destek çıkalım ve onu uzun ve sağlıklı yaşam dileklerimizi tekrarlayalım.

Bu yazı 328 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar