Sayın Doktor Ahmet Hamdi Kepekçinin İftar Yemeğinden…
Nejat Taşkın

Nejat Taşkın

Sayın Doktor Ahmet Hamdi Kepekçinin İftar Yemeğinden…

27 Haziran 2015 - 10:18

      Her yıl olduğu gibi,yine Sayın Doktor Ahmet Hamdi Kepekçi Meltem Hastanesinin terasında bizi bir iftar yemeğinde ağırlama ve uğurlama nezaketini gösterdiği için, kendisine ve ekibine teşekkür etmek için bu yazımla kendisini köşeme misafir ettim.

      Doktor Ahmet Hamdi Kepekçi bir Kilisli olarak her zaman olduğu gibi bu iftar yemeğinde de Kilis’i ve Kilis’lileri yaşatmanın heyecanı içindeydi.Kilis ilk okulunu ve orta okulunu bitirerek İstanbul’da Cerrahpaşa Tıp Fakültesine gelip siyaset dışında Tıp üzerine incelemeler yapmayı tercih etmiş ama yıllar sonra kendisini siyasetin içinde bulduğunda sayın Bağımsız Türkiye Partisi başkanı Haydar Başla birlikte siyaset mücadelesine girişmiştir.

      Meltem Hastanesinin terasında Kilis Vakfı öğrencileri ve Meltem Hastanesinin doktorları Sayın Doktor Ahmet Hamdi Kepekçinin sınıf arkadaşları  o yörede bulunan esnaf ve bilhassa Sayın General Dilaver Erşanlıy’la bir arada bulunmanın ve ezan sesleriyle oruç açmanın güzelliğini yaşarken Kayseri’den ziyaretime gelen Prof.Dr.Erdoğan Taşkın’ın da burada bulunması ve Kilis Kültür Derneğinden Molla Hamit ve Arkadaşlarının bu iftar yemeğinde hazır bulunması ayrıca Kilis Vakfı Yurt Müdürü Selim Danış’ın da öğrencileriyle bu fotoğraf karesi içinde gözükmesi tablonun güzelliğini yansıtır.

      Aşağı yukarı 50 misafirin katıldığı bu akşam yemeğinde bütün katılımcılar kendilerini tanıtarak kısa öz geçmişlerini anlatıp toplantıya ayrıca bir renk katılımı olmuş oldu.

      Mütevazi bir iftar yemeğiydi ama samimi bir havanın ve insanların çok uzaktan gelenler dahil birbirlerini tanımış olması 20 milyonluk İstanbul kentinde Meltem Hastanesinin teresinde ufak bir görüntüde olsa Kilis’i konuşmak ve Kilis’liyim demek bizler için ayrı bir heyecan oldu.

      İstanbul’un Bahçeli evler semtinde olduğu gibi Kilis’li hemşerilerimizin yoğun bulunduğu yerlerde Kilis’ten ayrılarak İstanbul’a gelen hemşerilerimizin böyle okudukları Kilis okullarında mezun oldukları günleri hatırlayarak bir araya gelmeleri doğum yerleri olan Kilis’i dile getirmenin ayrı bir güzelliğini yansıtmadadır.

      İşte 24 haziran 2015 akşamı doktor Ahmet Hamdi Kepekçinin bu mütevazi iftar sofrasından ayrılırken kendisine ve ekibine bu davet için ayrı ayrı teşekkür etmek ihtiyacı ve heyecanı içindeyim.

      Hemşerilerimizin bizi hatırlaması ve bizi sofralarına davet etmesi sohbetlerimizi dile getirmesi elbette unutulması güç hatıralar içinde daima yansıyacak ve biz bu güzel isimleri hep hatırlayacak ve hep kendilerine teşekkür edeceğiz.

Bu yazı 791 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar