Sayın Mahli Mercimek Portresi…
Reklam
Nejat Taşkın

Nejat Taşkın

Sayın Mahli Mercimek Portresi…

01 Nisan 2015 - 17:19

Sayın Mahli Mercimek bizim Genel Kurul üyesi ve Kilis Vakfına gönül vermiş bir Kilisli. O bakımdan onu bu köşe yazısı içinde sizlere yeniden tanıtmak ve tanımış olmanıza rağmen onu hatırlamanızı istemek gereğini duydum.

Yıllar önce Kilis ilinde bulunan evini Vakfımıza armağan etmek suretiyle bir çığır açmıştır. Keşke bu açılan çığır örnek olsa da bu tür bağışlar daha bol olsa ve ileriki yıllara Kilis Vakfı rahat ve maddi kaynaklara fazla ihtiyaç duymadan uzun yıllar yaşasa , elbette bugün Vakıf Başkanı olan sayın Yaşar Aktürk  ve arkadaşlarının güzel ve samimi destekleriyle hiçbir sıkıntıya mahal vermeden yürümekte ve onlarca öğrenci her yıl mezuniyetlerini tamamlayarak yurt genelinde üstün görevler almaktadırlar.

İşte Mahli Mercimek hemşerimiz her ay bu evin kira bedelini Vakfa hibe etmekte uzun yıllar ötesinde binanın tamamını bu Vakıf hizmetine vermekte asla sakınca görmemektedir. Bizler Kilis Vakfı olarak o binayı Vakfın Kilis’te bir şubesi olarak düşünmekteyiz. Bu konuda Kilis Vakfı Denetleme Kurulu üyesi olan kardeşi bu konuya el atarak gerekli kararların alınması hususunda gayret göstermektedir.

Ben bu vesile ile bu yazım konusu içinde sayın Mahli Mercimek kardeşimizin bu güzel desteğini gündemde tutmak istedim. Onu asla unutmuş değiliz hatta her vesile ile hatırlamaktayız ve takdir etmekteyiz.

Nasıl unuturuz…

Kilis diyen Kilis Vakfı’na bilhassa eğitim desteği veren bütün şahıslar bizim için daima unutulmaz listesinde yer alırlar ve hep hatırlanırlar.Bize yani Kilis Vakfı’na el uzatan bütün insanlarımız bizi maddi ve manevi destekledikleri müddetçe biz onların daima yanımızda olmalarından gurur duyar ve onları her vesile ile selamlarız.

İşte Mahli Mercimek , Mercimek ailesinin bir ferdi olarak şimdi karşınızdadır. Onu selamlıyoruz ve saygılı mutlu günler dileklerimizle uzun ömürler temennilerimizi tekrarlıyoruz.

Bu yazı 345 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar