TERÖRLE YAŞAMAYA ALIŞMALISINIZ DİYORLAR…
Nejat Taşkın

Nejat Taşkın

TERÖRLE YAŞAMAYA ALIŞMALISINIZ DİYORLAR…

21 Mart 2016 - 16:10

Anlamadım, bu cümlenin kelimeleri içinden bir türlü çıkamadım.Terörün nesine alışacağız ? Ankara Garında patlayan ardından bakanlıkların neredeyse ortasında kendini gösteren ve geçtiğimiz günlerde de yine Kızılay Meydanı civarında patlatılan ve 35 vatandaşımızın şehit olmasına neden olan bombaların nesine alışacağız.Bu cümleyi dillendirenler önce kendileri alışsınlar sonra nasıl alışabildiklerini bize anlatsınlar bakalım…

Hayır hayır terörle oturup terörle kalkmak istemiyoruz bu ülkede huzur olsun barış olsun istiyoruz.Lütfen eğri oturup doğru konuşalım ve söylediklerimizin nerelere çekilebileceğini ölçüp biçelim.Nasıl ve ne şekilde bu hallere geldik ona göre karar verelim.

Buna karar verecek makam elbette TBMM’dir.Bu milletin oylarıyla parlamentoyu teşkil eden 4 parti bir araya gelerek gerçek duygu ve düşüncelerini masaya taşıyıp gerçek gündemi oluşturup terör denen bu korkunç olaylar bir an evvel sona erdirilmelidir.Türkiye huzur günlerine kavuşturulmalıdır.Yoksa sen ve ben kavgası yaparak veya teröre alışmalıyız sözlerini daha çok duyarız ve netice alamayız.

Yazık değil mi , o gencecik fidan gibi gençlerimizi.Talihsizlikleri sadece o anda o durakta bulunmaları mı ?İşlerinden çıkıp evlerine ulaşmaya çalışan gariban işçilerin parçalanmasına hangi yürek dayanır ?Bu ülke huzur ve güven altında bir ülkeydi şimdi ne oldu da bu duruma gelindi ?

Lütfen bilhassa siyasi arenada boy gösteren temsilcilere sesleniyorum.Sesimi duyan olursa vicdanı ile kendisini sorguya çekerek istihbarat birimlerinin en güzel şekilde dalga yayılması ve oluşan sen ben kaygısı olmadan bütünleşerek bu terörün yok edilmesi gerekir.

Ankara’nın en işlek caddelerinde bile bu işler meydana geliyorsa kim güvendedir.İşten eve ,okuldan eve dönen bu bigünah insanlarımızın güvenliğinin en kısa sürede sağlanması arzumuzdur.

Hergün kullanılan yollarımızda acaba nerden bomba patlayacak hangi araç şüpheli duygusu ile nasıl yaşanır ki ?Herkes birbirine şüpheli sıfatıyla bakıyor.Maalesef  yüzler asık , insanlar keyifsiz.Ben teröre alışalım sözünü anlayabilecek bir vatandaş değilim.Bunun yerine derhal ve kati bir çözüm bulunması gerektiğini düşünenlerdenim.

90 yıllık enkaz aldık diyerek kendimizi temize çıkarmaya çalışmayalım.Bu ülke temiz bir ülkedir.Cumhuriyet kurulurken binlerce enkazı temizleyen esasen Atatürk ve arkadaşlarıdır.Bu memlekete sahip çıkalım, koruyalım birleşerek Türk’lük kimliğimiz altında bu vatanı yüceltelim...

Bizden sonraki nesillerde bu cumhuriyeti en iyi şekilde teslim etmeliyiz.Güvenlik kuvvetlerimizin bu bela ile baş edebileceğine inancımız tamdır.Güven ve huzur bu topraklarda yaşayan insanlar olarak hepimizin ortak arzusudur.Ayrıca bu ülkeyi sonuna kadar koruyacağımızından kimsenin şüphesi olmasın.

Evet Vatan Sağolsun.Kan ve gözyaşı olmasın sevinç ve bayram şarkılarını hep birlikte söyleyelim.Öyleki sesimiz arşı titretsin ve bütün cihanda yankılansın

Bu yazı 929 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar