Teşekkür Plaketi
Reklam
Nejat Taşkın

Nejat Taşkın

Teşekkür Plaketi

24 Mart 2015 - 09:12

Sayın Valimiz

          Süleyman Tapsız’a Teşekkürler

Nejat Taşkın

     Sayın Kilis valisi Süleyman Tapsız’dan adıma tanzim edilen nazik beyanatını ve teşekkür belgesini aldım.Bu belge Kilis Kent  gazetesinde 60 yıl  yazı en muhteşem görüntüsünü teşkil etti.

     Kilis katmerinin tescili dolayısı ile yazdığım yazılardan dolayı bana tanzim edilen bu belgeyi hayatımın en güzel belgesi olarak saklayacak ve daha sonra çocuklarıma ve torunlarıma armağan edeceğim.

     Hayatımın en güzel günleri insanları sevmekle ve insan doğasına daima ön planda tutmakla geçti.Zira ben Kilis ilinde kadınlar gardiyanı olan Gülfidan Taşkının  Altı çocuğundan biri olarak o Felhanlı topraklarda Şehit Şakıp ilkokulunu bitirerek İstanbul’a gelemediğim Gaziantep’e taşınmış fakir bir aile çocuğu Nejat Taşkın Diyarbakır Erkek Sanat Lisesine gönderilerek uzun hikayeli olan yaşam savaşını hep sevgiyle kazanmaya çalıştım.Kilis sevgisi,Kilis’i sevenlere birleşmiş ve bu günlere taşınmıştır.On iki yaşında terk ettiğim Kilis’i 84 yaşında olmama rağmen her ziyaretimde içimde ki duygu daha ateşli yükselmiştir.

     İşte bu Sayın Kilis Valisi çok uzaklarda Kilis vakfına Genel Sekreter olarak hizmet vermekle geçen hayat zincirim içinde sayın Başkan Yaşar Aktürk ve arkadaşları arasında 33 yılını tamamlamaya çalışırken bugün hizmet verdiğim Kilis Vakfı öğrenci yurdu o gün olsaydı ben bir hakim veya bir hekim olarak hayata atılacaktım.

     Ama hiçte üzülmüyorum,çünkü bakınız şimdi karşımda beni kutlayan bir Kilis valisi Sayın Süleyman Tapsız var,beni kutluyor ve bana gülümseyen görüntüsüyle sevgi veriyor,duygu aşılıyor bundan daha güzel ne olabilir ki;

     Onun için Kilis toprağı ve Kilis iline hizmet eden insanlar hiç unutulmayacak ve işte bu sayın Valide unutulmayacaklar Listesinde yer alacak.Ne yazık ki bu plaketi bire bir alamadım.Çünkü  ayni gün aranmış ve törene yetişme  imkansızlaşmıştı.Ama sağ olsunlar  60 yıldır hizmet verdiğim Kent gazetesi benim adıma bu belgeyi alarak beni onurlandırmışlardır.

     Sayın Valim,hizmet verdiğiniz yıllar ve daha vereceğiniz yıllar hiç unutulmayacak Kilis halkı hizmet verenleri hiçbir zaman unutmayacak ve unutturmayacaktır.Bizde Kilis vakfı Başkanı Sayın Yaşar Aktürk ve arkadaşları olarak size hep hatırlayacağız.

     İşte bu köşe yazım içinde size teşekkürlerimi sunmak istedim.Evet O teşekkür belgesinde aynen şu ifadeleri kullanmışlar.

     Sayın Nejat Taşkın

Kilis katmerinin tescili aşamasında bilgi ve belge vererek yaptığınız katkıya teşekkür eder sağlık içerisinde bir ömür dilerim.

 

     Süleyman Tapsız

                                                                                                         Vali

     Bende tekrar tekrar teşekkür eder bu belgeyi resimleyen genç gazeteci arkadaşım Adem Canözer’in ve İlhan Gözüuykuluya resmiyle taşımanın  heyecanı içinde olduğumu belirtmek isterim.

 

 

 

Bu yazı 327 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar