TÜYAP FUARİNDA KİLİS ŞÖLENİ VARDI…
Reklam
Nejat Taşkın

Nejat Taşkın

TÜYAP FUARİNDA KİLİS ŞÖLENİ VARDI…

26 Ocak 2015 - 16:23

      22 Ocak 2015 günü başlayan fuara Kilis Kültür Müdürü sayın Abdullah Aldemirin çağrısı üzerine İstanbul’da bulunan bir çok hemşerilerimizle birlikte hem de Kilis Vakfı  olarak arkadaşlarımızla birlikte ,hem güzel bir bahar havası ve hem de Kilis heyecanı ile birlikte koşarak gittim.

      Arkadaşlarım,Sayın gazeteci Adem Canözer,İlhan Gözüuykulu ve Yurt Müdürü Selim Danışla birlikte yola çıktığımızda bindiğimiz metrobüs  bizleri Tüyap kapısında indirdiğinde saatler 12 ye gelmişti hemen hemen 2 saatlik bir yolcuğu bu kapıda noktalamıştık.Elimizde biletler bulunduğumuz bir giriş kapısından içeriye daldığımızda doğrusu gözlerimize inanamadık.

      Muhteşem olduğu kadar şatafatıyla bir tablo vardı karşımızda.Binlerce kişilik Tüyap sahasında 81.ilin gövde gösterisi ve kapılarda siyah Mercedes arabalarıyla binlerce metre karelik fuar sahasında doğrusu kaybolmamak için kendimizi zorluyorduk.

      Dolaşa dolaşa 12 numaralı  Kilis standını bulmak için alabildiğine koşturduk.Her geçtiğimizde bölümde adeta bir renk cümbüşü vardı.Vilayetlerin ayrı ayrı renklerle bezenmiş taktim salonlarında davullar çalıyor ve yiyecek,içecek tabakları masalarda ziyaretçilerin hizmetine sunuluyordu.

      Nihayet otel lobilerini ihtişamlı duraklarından geçerek 12 nolu Kilis yazan standa geldiğimizde Sayın Turizm Müdürü Abdullah Aldemir bizi güler yüzüyle karşılayarak içeri buyur ettiğinde karşımızda sayın Kilis Vakfı Başkanı Yaşar Aktürk’ü ve arkadaşlarını bulduk.

      Onların bir arada burada bulunması fuar fotoğrafını daha renkli vuku bulmasını sağlamıştır.Çünkü her zaman olduğu gibi sayın başkan Yaşar Aktürk Kilis fotoğrafı içinde hep Kilis’i yaşamış ve birlikte olduğu topluma da Kilis’i yaşatmıştır.İşte  Adem Canözer,İlhan Gözüuykulu ve Kilis’ten ayağının tozuyla teşrih eden Yakut Yakamoz fotoğraf karelerini her düğmeye bastıklarında ayrı bir güzellik yaşatmanın heyecanı içindeydiler.Ve işte Kilis yorganları,tatlıları,yemekleri,yemenileri ve ikramlarıyla karşımızda onları bol bol alkışlıyor ta 1200 km. uzaklıkta olan bu Kilis manzarasını hayranlıkla izliyoruz.Sayın Alaattin Yavaşca ve Eşi Ayten Yavaşca teşrih ediliyorlar salonda onları alkışlarla karşılıyoruz.

      Sayın Ömer Yonucuoğlu,Sayın Mahmut Akar ve Sayın Bayan Nevin Altınbaş fotoğraf kareleri içinde yer alırken davul ve zurna oyun havaları gösterisiyle toplum önün de alkışlar arasında ve güzellikleriyle Kilis diye yansıtmayı devam ediyordu.Saatler ilerlemiş Ademle benim artık yola çıkma zamanımız gelmişti.

      Doğrusu bu tablodan ayrılmak biraz zor geliyordu ama gideceğim yol uzak olduğundan yavaş yavaş toplanıp ve Gaziantep standına uzanıp bir selam verip onların güzel fotoğraflarını izleyerek geldiğimiz yoldan metrobüs hattına doğru yürürken bu birkaç saatlik gösteri rüya gibi geldi.22 Ocak ile 25 Ocak arasında sergilenen bu Tüyap organizasyonundaki gösteri doğrusu görenlerin ve izleyenlerin hep beğenisini kazanmıştır.Bizlerde İstanbul’da bir kere daha yaşamış olduğumuz için ayrı bir sevinç dalgası içinde kendimizi bulmuştuk.

      Sayın Turizm Müdür Abdullah Aldemir büyük emeklerle meydana getirdiği kitaplar tanıtım katalogları ve ayrıca dikkatimizi çekmiştir ve onun bu emeklerini tebrike şayan bularak kendisini kutlamışımdır.Kilis ilimizin böylesine büyük hazırlıklarla katılan Sayın Abdullah Aldemiri bu vesileyle kutluyor ve o gün buraya ziyarete gelen uzaktan ve yakından teşrif eden hemşerilimizi ilimizin Sayın idarecilerini hasretle ve saygıyla selamlıyorum.

      Emekleriniz çok güzeldi her köşesi değerlendirildi.Bu tanıtımlar Kilis ilinin bir aynası gibi yansıdı.Kutluyoruz kısmet olursa kutlamaya ve Kilis iline gelip elinizi sıkmayı devam edeceğiz.Çünkü biz çok uzaklardayız ama o felhanlı topraklarda doğmak ve onu kendimize ömür boyu rehber edindik son anda yazımı noktalarken Kilis tanıtım standında başarı ödülünü aldığını duydum bu haber beni ayrıca duygulandırdı.

      Bende bu son dakika haberini sizlerle paylaşmak istedim.

                                     Tebrikler ve Emeği geçen herkese teşekkürler. 

 

 

 

 

Bu yazı 318 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar