YİNE KAN YİNE GÖZ YAŞI …
Nejat Taşkın

Nejat Taşkın

YİNE KAN YİNE GÖZ YAŞI …

28 Eylül 2015 - 14:37

Geçtiğimiz kurban bayramı günlerinde dahi, şehitlerimizin tabutlarını izlemek anaların eşlerin babaların ve vatandaşların dinmeyen gözyaşını izlemek, içinde bulunduğumuz kurban bayramını bize acılar içinde yaşattı.

Neden dinmiyor, niçin bitirilmiyor Türk ordusuna görev verdinizde Türk ordusu bu görevi yapma fırsatı bulamadı mı? Böyle bir cümle kurduğum için kendimden utanıyorum çünkü bugün Türk ordusunda 30 yıl hizmet etmiş bir asker olarak Türk ordusunun karada, havada, ve denizde nasıl kahramanlıklar yaptıklarını geçmiş tarihlerin sayfalarına baktığımızda; Çanakkale’yi görecek sakar ya da o güçlü düşmana verdiğimiz dersi izleyeceksiniz. Yeter ki  Türk ordusuna görev veriniz; bu görevin neticesini çok değil 24v saat içinde alacak Türkiye cumhuriyetinin Türk bayrağını dalga dalga dalgalandıracaksınız.

Yeter ki bu yetkiyi veriniz ve Türkiye büyük millet meclisini toplayarak 4 partinin başkanını meclis kürsüsünde el el tutuşmuş görerek Türk halkına dönük mesajını barış yolunda bildiriniz ve bütün Anadolu’ya kardeşlik mesajı gönderiniz.

Kan ve göz yaşı dinmeli artık dün Tunceli ilinde bir jandarma komutanının şehit düşmesi ve  ağlayan bir ananın gözyaşları feryatları onu izleyen bütün vatandaşlarında göz yaşını akıtmış görevi başında şehit olan bu binbaşının vefatı bütün yürekleri yakmıştır.

1 Kasım 2015 de yeni bir secime gidiyorsunuz secim nutukları atacaksınız secim beyannamelerinizde bu kan ve gözyaşını bir tek cümle bile olsa göremedik nasıl dindireceğinize dâhil ve nasıl sağlıklı sacım yapılacağını bizlere nasıl inandırıcı beyanat vermenizi istiyoruz.

En büyük beklentimiz barış ve kardeşlik içinde hiçbir ayrım gözetmeden Türk kimliği altında bütün vatandaşlarımızı toplayarak ve vatandaşlarımızındı korkusuzca sandığa gitmesini sağlamak bu büyük Türkiye cumhuriyetinin görevi olmalıdır.

Girilmeyen iller ve ilçeler göçe başlayan köyler ve korkulu günler yaşayan doğu bölgeleri halkı artık barış gelsin kardeşliği konuşalım diyorlar.

Ben bir cumhurum, halkın içinden bir vatandaşım yüce Türk halkına sesleniyorum kardeşlik ve barış hedefimiz olmalı ve Atatürk ün izinde yürüyerek bu cumhuriyete daha geniş hedefler sağlamalıyız. Şarkılar ve türkülerle insanlarımızın yüce dinlerini ele alarak miting meydanlarına çıkmak yerine; ATATÜRKÜN İZİNDEYİZ, diyerek bütün dünyaya Türklüğün felsefesini ve koca Osmanlı imparatorluğundan kalan bu yurt parçasını asla böldürmeyeceğimizi söylemeliyiz haykırarak cumhuriyeti korumanın heyecanını her an içimizde bulundurarak önümüze konacak olan secim sandığına doğru yol almalıyız.

Asla bir bahane uydurarak sandığa gitmeden kaçınmayınız elinizi vidanıza koyarak gönlünüzün istediği lidere ve partiye oyunuzu veriniz ama hedefiniz cumhuriyet olsun. Bu yazıma nokta korken bütün şehitlerimize bir kere daha Allahtan binlerce rahmet dilerken gözü yaşlı ailelere ve tüm halkımıza baş sağlığı diliyor ve lütfen lütfen kan ve gözyaşını tüm yetkinizi kullanarak durdurun ve sandık başına korkusuzca götürün…

Bu yazı 839 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar